Skocz do zawartości

Problem z skrzynia biegów BMW E65 730d 2004


DawidWu99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


Niedawno zakupiłem bmw 730d e65 2004 z przebiegiem 360.000km za atrakcyjna cene. Jechałem na wigilie nim i nie dojechałem. Problem z skrzynia biegów a dokładnie to było tak:


Jechałem spokojnie przez miasto kiedy nagle mi obroty sie zwiększyli jakby samochod sam zmniejszył bieg. Po chwili zauważyłem ze jak daje gazu to w ogóle samochod nie jedzie. Zaświeciła sie kontrolka skrzyni biegów na zolto wiec zjechałem na bok. Zgasilem samochod i odpaliłem jeszcze raz z nadzieja ze cos sie zmieni ale nic... wiec zadzwoniłem po taxi żeby chociaż dojechać na wigilie. Następnego dnia podjechałem innym samochodem wyczytać bledy skrzyni i wyszło:

PRZED USUNIECIEM BLEDOW:

51AD :wheel speeds/ Embassy (wheel speeds) from the DSC missing

4F89: :Translation monitoring circuit 3-4

4F81: Neutral condition / Translation check implausible Translation monitoring clutch A

507C: Parking lock inserter incorrectly

PO USUNIECIU BLEDOW:

4F81: Neutral condition / Translation check implausible Translation monitoring clutch A

w iDrive pisze: Dalsza jazda możliwa na biegu 3/5tym. ale jak wrzucam na bieg 3 to automatycznie mi przestawia na N

Wrzucam na D lub R Samochod stoi w miejscu i po 5ciu sekundach wraca na pozycje P

Moj mechanik wraca dopiero drugiego stycznia z wakacji inni maja w okolicach pełna roboty. Ktos mial z tym problemem lub podobnym doczynienia? Ktos cos poradzi?


Pozdrawiam, Dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.