Skocz do zawartości

Kabel Vag KKL do BMW


Endriu2707

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, był już podobny temat w necie jak gościu lutuje coś na tym interfejsie i działa np. z inpą. Od tamtego postu mineło parę lat i teraz sa kable jak na zdjęciu z możliwością przełączenie po ilu pinach ma iść, podłączałem kabel na tych 7 pinach i nie mogłem się z programem połączyć. I tu pytanie czy wystarczy przełączyć coś na tym kablu np 1-9 pin żeby to ruszyło czy bez lutowania się nie obejdzie? Nie chciał bym nic w nim robić bo mam jeszcze VW. Czy może kupić z alledrogo pierwszy popularny kabel z płytą https://allegro.pl/oferta/polski-interfejs-obd2-dla-bmw-inpa-2kl-e39-e46-e60-8319625389? Zależy mi najbardziej na odczycie błędą ew usunięciu po naprawie, światła dzinne, kierunki po zamknięciu auta i fallow mi home w nocy. 9e0ff34eb0720075med.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

kkl dla bmw to tylko do roku 2007/03 (wyjątek e83)

jeśli masz starsze bmw niż 2007 to na linii K sie połączysz pin 7 (e60, e61,e62,e63,e64,e65,e66, e8x , e9x do 2007/03 bez żadnej modyfikacji

ze starszymi modelami na podwójnej linii K pin 7 i 8 wymaga lutowania w interfejsie pinu 7 z 8 i też wszystko działa ale z inpa silnik , skrzynie powinny być odczytane ,

musisz tylko porty ustawic w ediabas (C:\EDIABAS\BIN\ obd.ini ustaw na port taki na jakim masz zainstalowany interfejs w menadżerze urządzeń windows ,

musisz też dla bmw ustawić opóźnienie na 1s zobacz tak jak ja to robię dla interfejsku k-dcan na moim filmie


jak masz windows 10 to musisz edytować rejestr serial aby uzupełnić dane pi instalacji sterowników interfejsu kkl vag

plik reg serial mogę podesłać jest ma moim dysku. http://chomikuj.pl/M-car/Dokumenty/serial+port,5326921881.reg

Jeśli masz dcan (piny w bmw 6 high can speed, pin 14 low can speed) modele po 2007/03 roku z nowymi silnikami to nawet VAS5054a ja nie mogłem zmusić do pracy z EDIABAS bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.