Skocz do zawartości

E90 LCI 184ps n47 Problem z drganiami


wojtlomiej15

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent e90 lci 184ps 2011r ori m-pak


Witam , od momentu zakupu auta mialem delikatne drgania na lewarku zmiany biegow lecz czuć rownież to na aucie najbardziej w przedziale do 2000obr, lecz dalej tez sa ale mniejsze. Wykluczam wał i podpore bo na jałowych rownież wibruje i po zmianie obrotow nadal wibruje np przy przygazowaniu na luzie do 2500obr puszcam gaz i wibracje sie powiekszaja w momencie spadania z obrotow . Wymieniłem kpl poduszek silnika myślac ze sie poprawi . Poduszki od skrzyni nie wymienialem bo wygladaja dobrze a to zwyka guma w porownaniu do silnikowych gdzie sa podpinane na podcisnienie itp to prosta konstrukcja . Sprzęglo dziala idealnie , bylo wymieniane w tym roku w kwietniu przy wymianie rozrzadu wraz z dwumasa .


Moje podejrzenia kieruje teraz na kolo pasowe bo nie widze innych opcji wykluczajac nowa dwumase, poduszki silnika, kompletnie 0 bledow na kompie . Nagralem film jak zachowuje sie napinacz paska . sprzeglo alternatora obraca sie w 2 storny nie jest zablokowane myśle ze ok rolki rownież nie halasuja zlapalem koło pasowe i moge nim ruszyc przy uzyciu sily w lewo i prawo slychac delikatne skrzypienie bez paska oczywscie na boki rowniez z wieksza sila moge ruczac kolo bez pekniec gumy . Zalączam filmy z pracy napinacza i drugi film z wibracja lewarka nie widac tego lecz bardzo mocno wibruje na 5tym biegu az plasik od tunelu wydaje dzwieki ... jest to denerwujaca wibracja mialem 2szr e90 przed liftem i tego nie bylo


- NAPINACZ

https://www.youtube.com/watch?v=PFPnqIQpYVs- wibracje w aucie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , moj to manual zapomniałem dodać , auto nie wskazuje na uszkodzone wtryski korekty sa ok spalanie w okolocy 6.2l w cyklu 60trasa/40 miasto moc jest auto spokojnie osiaga 240 nie kopci dpf tez wypala sie niezauwazalnie i sadzy nadmiernej tez brak po odczytach z kompa koncowka tez czysta ...


Mam podejrzenia na kolo pasowe lecz wizualnie wyglada ladnie i nie chce kupowac nówki za 700zl i wyjśc tak jak z poduszkami ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dużo osób pisze o wymianie kola pasowego moje nie nosi sladów uszkodzen lecz widzialem był użytkownik który rownież nie mial sladów zniszczenia a wymiana pomogla .


Pytanie czy sciagajac kolo pasowe i zapalajac auto nie powinnno byc drgan ? Ściągałem pasek i zapalilem drgania nadal byly lecz kolo bylo przykrecone do silnika jak zdemontuje koło to drgania powinny zniknać ?


Ps , jakim momentem dokrecic sruby koła pasowego i dawać klej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.