Skocz do zawartości

Błędy e91 - proszę o pomoc


prz3m

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Mam problem z moim N47 177km 2008r automat. Od pewnego czasu ma problem z porannym odpaleniem. Jak by za krótko kręcił, kilka x po kilka obrotów rozrusznika i odpuszcza, dopiero za którymś (np. za 8-10x) odpala. Start wciskam mocno, pedał sprzęgła również wciśnięty. Dodatkowo mam wrażenie, że pali więcej niż do tej pory (w trasie bez zmian - 5/6 l, ale w mieście nie mieszczę się w 9l, wcześniej było ok. 1l mniej). No i ostatni objaw - buczenie podczas jazdy dochodzące z okolic przedniego prawego boku - buczenie ma charakter "elektryczny" jak by jakiś transformator i słychać to tylko podczas mocniejszego depnięcia w trasie. Pomoże ktoś rozszyfrować mi błędy z INPY ?


0x4A07 4A07 Generator (Layer_BSD)

0x4A10 4A10 Bitserielle Datenschnittstelle BSD

0x4B37 4B37 Ölzustandssensor (Layer_QLT)

0x4A27 4A27 Intelligenter Batterie Sensor (Layer_DIBS1)

0x4B1C 4B1C Kraftstofffilterheizung, Ansteuerung

0x3FF1 3FF1 Luftmassenmesser

0x4530 4530 Ladedruckregelung, Regelabweichung


Czujnik oleju nie działa od dłuższego czasu. Z 3 lata temu wymieniałem miskę olejową i od tamtego czasu jest jak jest.


W razie czego, załączam link do zrzutu z INPY: https://www.easypaste.org/file/jye8hbuf/bledy2.xps?lang=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoncentruj się na poszukiwaniu przyczyn błędów:


0x3FF1 3FF1 Luftmassenmesser

0x4530 4530 Ladedruckregelung, Regelabweichung


może gdzieś dziura w kanale wlotowym,

sprawdzić niezawodność mocowania węży powietrznych do chłodnicy powietrza doładowującego


wiele rzeczy może być ...

jeśli nie masz doświadczenia, weź DIS albo ISTA-D do pracy,

szczegółowo opisuję, jak i co sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.