Skocz do zawartości

brak strumienia,gotuje się,brak ogrzewania


gimst

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Posiadam e36 m50b20 nv,tydzień temu zagotował się silnik po odkręceniu odpowietrznika poleciała para jak z lokomotywy,na dodatek nie przelewał się strumień do zbiorniczka,postanowiłem wymienić termostat i pompę wody,jak się okazało termostat nie otwierał się,a pompa wody skończyła żywot(popękał plastikowy wirnik).Kupiłem pompę z metalowym wirnikiem i nowy termostat.Na dodatek wylałem stary płyn ze zbiorniczka i z bloku co mnie zaskoczyło po odkręceniu śruby z bloku były resztki plastiku ze starej pompy więc powyciągałem ile się dało i zakręciłem.Wlałem wodę destylowaną i wlałem preparat do czyszczenia układu.Odpalam auto pierwsze co to brak strumienia nawet po dodaniu gazu,wody ze zbiorniczka nie ubywało,auto nagrzałem do pionowej kreski i zaobserwowałem,że dolny waż jest zimny chłodnica,również,ogrzewania brak,płynu nie ubywa ani nie przypływa,po czym zagotował się płyn odkręciłem odpowietrznik a tam znów para jak z lokomotywy i wskazówka lekko ruszyła się w prawo,więc zgasiłem samochód.Zakręciłem odpowietrznik i otworzyłem korek od wlewu płynu przytkałem usta i zacząłem dmuchać i nagle zimny płyn ze zbiornika znikał a strumień zaczął przelewać tą zagotowaną wodę.Robiłem test na zawartość Co2 i pokazało,że jest wszystko ok,Oleju w płynie chłodniczym nie ma i na odwrót.Boję się,że zatkały się kanały wodne czy to możliwe proszę o jakieś porady.Przepraszam jeśli coś nie jest zrozumiałem ale starałem się wytłumaczyć tak jak potrafię.Pozdrawiam :cry2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj Auto zalałem nowym płynem i odpowietrzyłem układ według poradników.W Aucie zaczęło lecieć ciepłe powietrze,w zbiorniczku widać strumień po przy gazowaniu,chłodnica i lewy wąż jest bardzo ciepły,więc postanowiłem się przejechać i niestety w połowie drogi auto zaczęło się przegrzewać wskazówka szła powoli w prawo.Zatrzymałem się zgasiłem silnik i poszedłem odkręcić odpowietrznik płyn z parą wywaliło na pół metra do góry...Auto ostudziłem i po drodze pojechałem po 2 różne testy na co2 i oczywiście wykazuje,że nie ma spalin w układzie.Płyn nie znika,olej też.Oleju nie ma w płynie i na odwrót,na dodatek auto mam moc.Już ręce opadają :mad2: Ktoś ma jakieś jeszcze pomysły?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.