Skocz do zawartości

Skrzynia biegów od 2.5 do 2.7 Eta Czy będzie pasować ?


marsu20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio zajeździłem skrzynie biegów w mojej kochanej E30. :( Dwójka nie chce wchodzić słychać trzaski przy próbie włąnczania i w związku z tym mam pytanie. Czy skrzynia od e30 2.5 m20 będzie pasować do 2.7 Eta.

Jak z przełożeniem, nie będzie straty mocy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełożenia w skrzyniach 325i - 325e są identyczne.

Inne jest przełożenie przekładni głównej.

 

Niestety, wróżę problem jeżeli twoje BMW jest wyprodukowane po 06/1988.

 

(Robiłeś swap samego silnika, czy silnika z zespołem przeniesienia napędu? Bo jeżeli sam silnik, to mogłeś przyspieszyć "zejście" skrzyni od M40 tym, że ona nie była przystosowana do momentu obrotowego Ety).

 

Realoem wskazuje, że skrzynie manualne sprzed 06/1988 mają numer katalogowy 23 00 1 221 567, a skrzynie do E30 produkowanych po 06/1988 mają nr kat. 23 00 1 220 893. Skrzynia od 325e na 100 % będzie sprzed 06/1988.

 

Nie wiem jakie są różnice między tymi skrzynkami. Zapewne drobne, ale jeżeli dotyczą np. sposobu mocowania skrzyni, może być kłopot.

 

Jako, że masz w pewnym sensie BMW-puzzle :mrgreen: :wink: na twoim miejscu wziąłbym tę skrzynię. Ale umówiłbym się na jej ewentualny zwrot, gdyby nie przypasowała.

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.