Skocz do zawartości

XDRIVE E90 330xd problem


wchodzenabit

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, od jakiegoś czasu jestem posiadaczem e90 330xd..


Mam mały problem, konkretnie problem z napędem...

Na wyświetlaczu nie palą się żadne kontrolki, w pamięci xdrive nie ma żadnych błędów jednak.... Przy mocnym przyśpieszaniu czuć pojedyncze stuknięcia/szarpnięcia z napędu, owe stuknięcia zaczynają się od prędkości mniej więcej 80 km/h, generalnie występują tylko przy przyśpieszaniu..


Startując z miejsca na pełnym gazie - 1 do końca - brak stuków, 2 do końca - brak stuków, stuki zaczynają się dopiero od 3iego biegu - czyli mniej więcej od prędkości podanej wyżej.. Również jadac stałą prędkością np 120km/h i mocno przyśpieszając odczuwa się te same objawy.


Byłem pewny że to wina opon bo z tyłu miałem założone 255/30/18 a z przodu zużyte 225/40/18 natomiast wymieniłem przednie opony na nowe i dalej problem pozostaje taki sam.. Mimo stuknięć/szarpnięć napęd działa, spina tak jak należy.. Po odłączeniu xdrive za pomocą bezpiecznika stuki ustały..


Naczytałem się sporo o plastikowej zębatce ale w każdym przypadku wraz z jej zużyciem wyświetlały się komunikaty na wyświetlaczu, mam plan również wymienić olej w rozdzielaczu ale nie wiem czy to pomoże... Ktoś ma jakiś pomysł?


Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.