Skocz do zawartości

problem ze wskażnikami

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
witam od dwu dni jestem posiadaczem e-30 w wersji kombi z silnikem m40 1,8 przebiegiem 200 tys z 90 r .mam pytanie odnośnie wskażnika zuzycia chwilowego paliwa otóz u mnie gdy np zatrzymuję się na swiatłach i silnik pracuję na lzuie wskazówka pokazuję spalanie na poziomie 30 l czyli jest na maxa z kolei wskazówka temp czasami zachowuję się jak wanka wstanka dokładnie tzn zaczyna opadać sie i unosić w dość szybkim tempie ale nigdy nie przekracza połowy wskażnika gdy nie ma tych wachnieć wskazówka stoi prawie idealnie na srodku pola .Jesli chodzi o obroty to jak zapalam silnik od razu mam obroty na poziomie 840 nie wiem o co chodzi silnikiem nie telepie ładnie wkręca się na obroty tylko mam wrażenie jak by dużo palił auto sciągnięte z niemiec miało dwóch włascicieli od nowosći starszych panów jezdziło tylko na 10w40 castrola CZY MOŻECIE MI WYJASNIC CO JEST ZE WSKAŻNIKAMI?
Opublikowano
otóz u mnie gdy np zatrzymuję się na swiatłach i silnik pracuję na lzuie wskazówka pokazuję spalanie na poziomie 30 l czyli jest na maxa.

 

Wszystko gra. Ekonomizer zaczyna działać dopiero powyżej 15-20 km/h.

Jest analogowy, skalibrowany w litrach na 100 km i dlatego nie potrafi wyliczać zużycia paliwa, gdy samochód stoi.

 

z kolei wskazówka temp czasami zachowuję się jak wanka wstanka dokładnie tzn zaczyna opadać sie i unosić w dość szybkim tempie ale nigdy nie przekracza połowy wskażnika gdy nie ma tych wachnieć wskazówka stoi prawie idealnie na srodku pola.

 

Jeżeli wskazówka sobie skacze, to przypuszczalnie problemem jest słaba masa wskaźnika temperatury, w samym zestawie wskaźników. Taki urok starych E30.

 

Jesli chodzi o obroty to jak zapalam silnik od razu mam obroty na poziomie 840 nie wiem o co chodzi silnikiem nie telepie ładnie wkręca się na obroty

 

Ładne obroty :cool2: Mieszczą się w normie dla M40 (800 obr/min, +/- 40 obr/min).

 

tylko mam wrażenie jak by dużo palił

 

Ile to jest to dużo :?:

9-10 l/100 km po mieście to norma dla M40. Na krótkich odcinkach to będzie nawet 10-12 l/100 km.

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Opublikowano
  • Autor
dzięki a co wskaznika temp to dzisiaj cały czas stał mniej więcej w 1/4 skali czyli na jakiś 40 stopniach nie wiem o co chodzi czy mogę mieć problemy z termostatem albo wisko?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.