Skocz do zawartości

Nie działające spryskiwacze xenonów + tylna szyba F30/31


bb0724

Rekomendowane odpowiedzi

Witam


Od paru tygodni jestem właścicielem F31 330D. Pali mi się kontrolka braku płynu spryskiwaczy dodatkowo nie działają spryskiwacze xenonów oraz tylnej wycieraczki.

Znalazłem w boczku drzwi uszkodzoną dysze spryskiwacza i sądziłem że brakuje tego elementu, niestety po zdjęciu zderzaka wszystkie dysze były na miejscu oraz inne elementy układu. Sprawdziłem bezpieczniki są ok, a mechanik podłączył "na krótko" dysze i wtedy wszystko działa. Spryskiwacze przedniej szyby działają a xenonów oraz tylnej szyby nie. Czy ma może ktoś pomysł co to może być i jak dalej szukać usterki? Pewnie będę musiał go oddać do dobrego elektryka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz mało płynu lub świeci się kontrolka informująca o małej ilości płynu to wtedy komputer wyłącza spryskiwanie lamp, spryskuje tylko szyby przednie. Więc albo dolej płynu albo wymień czujnik poziomu płynu jak jest płyn a pokazuje że go nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale jesteś pewien że tak jest F30/31 że przestają działać lampy spryskiwaczy? Ja pamiętam w mojej poprzedniej E90 nie miało to znaczenia jak był komunikat o braku płynu cały czas podawał na lampy. Widziałem inny wątek mówiący że ma znaczenie płyn który sie wlewa który generuje błąd braku płynu, spróbuje rozwodnić z wodą.

Wie ktoś może gdzie jest dokładnie czujnik? Jest on jakoś wbudowany w pojemnik spryskiwacza i należałoby wymienić cały pojemnik?

W schemacie nie widzę tego jako oddzielny element.


https://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=3L51-EUR-04-2013-F31-BMW-330d&diagId=61_2896

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam dziś odkręciłem pojemnik na płyn spryskiwaczy jest tam czujnik poziomu płynu. W środku jest chyba taka kulka która działa jak pływak po kilku wstrząsach wszystko zaczęło działać. Potwierdzam ze jak jest niski poziom płynu nie podaje płynu na spryskiwacze oraz tylna wycieraczkę. Dodatkowo spryskiwacze xenonow nie działają przy światłach dziennych czyli na automacie wyciągu dnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.