Skocz do zawartości

E46 Coupe [320Ci-->328Ci) 1999 Swap dyfra i skrzyni


XM195

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, po wyrzuceniu zaniedbanego silnika 2.0 i wstawieniu dość zdrowego 2.8 i doprowadzeniu go do porządku, przyszedł czas na dalsze poprawianie.

Otóż całość śmiga spięte nadal z skrzynią od 2.0 i dyfrem od 2.0. Skrzynia chrobocze, ewidetnie synchronizator 3ciego i 2giego biegu ma już dość, w dodatku przy prędkościach >50 słychać dziwny dźwięk z tyłu - tak jakby ktoś łyżką o wnętrze garnka pocierał. Podejrzewam dyfer... zresztą dyfer zgodnie z historią samochodu jest już drugim dyfrem który w nim jeździ. Tak czy inaczej chętnie bym się przesiadł na zestaw z 330i czyli skrzynia 6b + 2.93 dyfer.


No i teraz konkret - co potrzebuję do takiej przesiadki? Czy zestaw skrzynia, wał, dyfer, sanki i półosie będzie pasował czy raczej trzeba wywalić cały tył?

Aha no i jeszcze co ze sprzęgłem, bo poprzednie sprzęgło było oryginalne, 19sto letnie wyleciało przy swapie, więc trzeba było wstawić nowe i troche mi go szkoda wywalać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm troche sporo tego, a szkoda mi części bo mam nowe sprzęgło, zregenerowane zaciski tył i nowe tarcze, więc przy wyrzuceniu całości jestem już koło 3.000 w błoto. Jest jakiś inny sposób jak poprawić stan obecny bez aż tak dramatycznych przeróbek? Rozważałem też dyfer bodajże 3.05 z 2,5 litrowego, może jakby go spiąć ze skrzynią 5b tylko nowszą niż obecna to dałoby się obejść aż tak duże wymiany?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.