Skocz do zawartości

E90 320i, palił olej, powracający check engine, eliminacja


Maniek05

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


Posiadam BMW E90 320i, na początku wymieniłem uszczelniacze bo palił olej, po tym zabiegu gruba różnica, ale powracał mi check engine, na kompie pokazywało

błąd katalizatora (nie pamiętam kodu błędu), ale mniej więcej 40km po kasacji powracał błąd, byłem u mechanika na wymianie płynów itp. i sprawdzeniu ogółu,

i przyczyną prawdopodobnie jest KOREK WLEWU OLEJU (tak też jestem zdziwiony :duh: ), powiedzieli mi, że BMW ogłosiło iż korki są wadliwe, i wystarczy zmiana na korek z modelu F serii lub wyjęcie całego korka, wypchnięcie trzpienia, wywalenie dołu korka (czyli tej podstawy i zakręcenie samą górą) ponieważ przez podstawe coś było nie tak i lewe powietrze łapał, przejechałem jakieś 150km i jeszcze nic mi się nie pojawiło (odpukać), auto inaczej jeździ, dźwięk inny, oraz nie faluje na obrotach. Jeśli ktoś boryka się z takim problemem czekam na opinie u Was :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowszy korek ma inną konstrukcję. Było to opisywane na forum i również go zmieniłem. Tę jego podstawę również wywaliłem dawno temu. Każda nieszczelność w silniku może powodować problemy z odmą i ilością powietrza jaka jest podawana do cylindrów.

Czy przy starym korku na pokrywie zaworów były ślady oleju? Pilnuj żeby nie było. Wycieraj jak coś się rozleje i obserwuj bo równie dobrze pokrywa może być krzywa albo wytarta w miejscu korka.

Na błędy katów wpływ mają również padające świece i cewki oraz oczywiście sondy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie świece wymienione oraz cewka która była uszkodzona, będę pilnować czy nie wylewa się olej, ale jak na razie dobrze.

Pytanie do Ciebie czy mogło się coś uszkodzić od tego lewego powietrza? Bo z tego co zauważyłem nic się nie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.