Skocz do zawartości

N45B16A terkotanie podczas wciskania i opuszczania sprzęgła


Wantoch

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!


Podczas wciskania sprzęgła oraz jego opuszczaniu słyszę terkotanie/grzechotanie od początku wciśnięcia pedału do połowy mniej więcej. Problem występuje z tego co zauważyłem tylko gdy nagrzeje się silnik lub po przejechaniu mniej wiecej 5km.

Dźwięk jest najbardziej słyszalny na niskich obrotach silnika i występuje po nagrzaniu również na wyłączonym silniku stąd stawiam że to sprzęgło, martwi mnie jednak fakt, że sprzęgło było wymienione z dwumasą około miesiąca temu na oryginalne części SACHS ponieważ problem zaczął występować juz przed wymianą. Tydzień po wymianie zaczął się ów problem, dlatego postanowiłem również wymienić wysprzęglik dzięki czemu problem znów ustał na 2-3 tygodnie. Zaczynam podejrzewać, że może układ między wysprzęglikiem a pompą sprzęgła jest nieszczelny ale sam nie wiem.

Potrzebuje mianowicie rady, czy warto miesiąc po wymianie sprzęgła znowu to rozbierać żeby zobaczyć czy coś tam się dzieje czy bardziej liczyć na wymianę pompy sprzęgła licząc że problem wynikał z nieszczelności?

Proszę o radę bo chciałbym zaznać spokoju od tego sprzęgła.....


Auto: BMW 116i N45B16A 115km

Przebieg: 169000

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to terkocze to mechaniczna usterka jak wysprzęglik zdechnie to nie będzie wysprzęglać pedał będzie gumowy zaobserwuj jak naciskasz czy jest takie przełamanie jak będzie to wysprzęglik ok a jeszcze jak stopę oprzesz na pedale czy nie czujesz wibracji jeśli tak to dwumasa pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, niestety muszę umówić termin na sciaganie skrzyni, problem jest w srodku co mnie dziwi bo miesiac temu wszystko zostalo wymienione.

W tym tygodniu dam znać odnośnie terminu i bede was informował.

Dzięki za pomoc i pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Błąd przy montażu lub wada części, ciekawe co na to mechanik, który to robił.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, w aucie zdjęli wczoraj skrzynie, ponoć na łapie sprzęgła jest sprężyna która wydawała taki dźwięk, wymienili ba stara lape i jest git. Mechanik chce za to 300 złotych. Co o tym sądzicie?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kto kupował części?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mechanik powinien stwierdzić (zużycie) czy łapa kołek i sprężyna da rade koszt tych elementów to do 150 zł.

wiec nie duży koszt sprężyna tam nie pracuje to kołek i łapa się styka ze sobą pewnie się wytarł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.