Skocz do zawartości

E90 320i, stuk, szarpnięcie, oraz opinie użytkowników


Maniek05

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

A więc Panowie mam do Was prośbę opisze wszystko w jednym poście, jakieś półroku temu kupiłem E90 320i 150KM manual 2005r., jestem po wymianie uszczelniaczy zaworowych (palił olej) teraz czujnik wacha się między pół a prawie max, więc chyba jest dobrze, oraz kpl. sprzęgła. Lubie jak wszystko jest na tip-top, a więc na co zwrócić uwagę dalej? Za niedługo wymieniam wszystkie filtry plus oleje włącznie z separatorem oleju dla spokoju, olejem w skrzyni i dyfrze. Jakieś wskazówki ?

Teraz opiszę dolegliwości na dzień dzisiejszy:

- stuk delikatny przy wrzucaniu 1-szego biegu, oraz czasami przy zmianie z 1-2

- oraz przy każdym odpuszczeniu gazu na biegu jest lekkie szarpnięcie, i troche wachają się obroty, jeśli puszczam powoli gaz to nic nie szarpie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest zawór cdv przy wysprzęgliku? Zmieniałeś płyn hamulcowy?

Stukać może dyfer co jest częste w tych beemkach. Skoro robiłeś sprzęgło to skrzynia raczej była badana na zużycie? Zostają jeszcze półosie ale obstawiam dyfer. Sprawdź w jakim stanie jest olej. Jak nie huczy a ma luz na wałku atakującym to może uda się ciut dokręcić śrubę na tym wałku. Ale niech to zrobi ktoś z głową. Jak to nie pomoże to remont dyfra minimum 1k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest zawór cdv przy wysprzęgliku? Zmieniałeś płyn hamulcowy?

Stukać może dyfer co jest częste w tych beemkach. Skoro robiłeś sprzęgło to skrzynia raczej była badana na zużycie? Zostają jeszcze półosie ale obstawiam dyfer. Sprawdź w jakim stanie jest olej. Jak nie huczy a ma luz na wałku atakującym to może uda się ciut dokręcić śrubę na tym wałku. Ale niech to zrobi ktoś z głową. Jak to nie pomoże to remont dyfra minimum 1k.

 

Miałeś tak samo? Oleje będę za jakiś tydzień wymieniał, jeszcze doszły mnie słuchy, że może to być łącznik gumowy lub/i tuleje z tyłu, co myślisz o tym ? Jak szlak trafił dyfer to słabo :mad2: on nie wyje ani nic. Jak sprawdzić czy ma luz na wałku atakującym? Mam w sobote dostępny kanał, trzeba coś rozbierać czy jak?



EDIT: Wiesz to nie jest szarpnięcie, że gały wychodzą :lol:, tylko odczuwalne lekko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stukał mi dyfer. Dźwięk metaliczny. Czuć na wałku tym wchodzącym od wału. Jedek stuk przy ruszaniu do przodu lub tyłu i czasem przy zmianie biegu.

Ale wiadomo że może być i inny problem.

Dyfer jest na wierzchu więc nic nie trzeba rozbierać. Łącznik elastyczny wału też trochę widać.


Co do obrotów warto sprawdzić uszczelki na elektrozawórach vanosów i tak jak wspominałem "zawór cdv"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stukał mi dyfer. Dźwięk metaliczny. Czuć na wałku tym wchodzącym od wału. Jedek stuk przy ruszaniu do przodu lub tyłu i czasem przy zmianie biegu.

Ale wiadomo że może być i inny problem.

Dyfer jest na wierzchu więc nic nie trzeba rozbierać. Łącznik elastyczny wału też trochę widać.


Co do obrotów warto sprawdzić uszczelki na elektrozawórach vanosów i tak jak wspominałem "zawór cdv"

 

A w zaworze CDV co sprawdzić ?? Z tego to patrzyłem jak wygląda nie ma się co tam zapsuć za bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzić czy jest. Może ktoś usunął albo rozwiercił

Ale efekt byłby taki że sprzęgło bierze szybciej i mniej płynnie niż z zaworkiem. Może płyn hamulcowy stary.


Ciężko takie szarpnięcie ocenić na oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzić czy jest. Może ktoś usunął albo rozwiercił

Ale efekt byłby taki że sprzęgło bierze szybciej i mniej płynnie niż z zaworkiem. Może płyn hamulcowy stary.


Ciężko takie szarpnięcie ocenić na oko.

 

Dzięki za info ! W sobotę będę ogarniać najprawdopodobniej to się podzielę informacjami :D może komuś na przyszłość się przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.