Skocz do zawartości

Wycieraczki przód mechanizm


piotruś 123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z mechanizmem wycieraczek z przodu w swoim BMW X E83 2005 rok 2.0D. Gdy wycieraczki działają metalowa obudowa ociera o kant maski - zaczepia o niego. Ogólnie mocowanie wycieraczki m- chodzi mi o ten trzpień co jest na niego nakręcana nakrętka ma bardo duże luzy na boki. Gdy zdjąłem piorą z tego trzpieni to w gnieździe jest duży luz. Byłem u kilku mechaników i w serwisie to kazali mi wymienić cały mechanizm wycieraczek ale to jest koszt około 1000 zł. Oglądałem rysunki z katalogu i zamówiłem pierścień tłumiący drgania. Czy to pomoże ? Wydaje mi się że uszkodzony on jest a nie cały mechanizm. W tym gnieździ w karoserii nie ma żadnych tulejek i nie można kupić osobno gniazda. Ma ktoś może jakiś pomysł. Ostatnio miedzy trzpień od mocowania wycieraczki a gniazdo włożyłem kawałek blaszki. Pomogło na jakiś czas ale to jest taka prowizorka i mnie denerwuje. Proszę o jakąś pomoc. Z góry dziękuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawiłem. Jadnak to nie był pierścień ale wymieniłem koszt 40zł. Uszkodzony był mechanizm wycieraczek. Serwis 1000 zł za kawałek pręta z plastikiem . Na alegro zamiennik 170 zł i działa. Gdy wycieraczka obciera o maskę to lepiej naprawić gdyż pióro potrafi się podstawić i nawet wybić szybę . Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
W dniu 28.02.2019 o 13:34, piotruś 123 napisał(a):

Naprawiłem. Jadnak to nie był pierścień ale wymieniłem koszt 40zł. Uszkodzony był mechanizm wycieraczek. Serwis 1000 zł za kawałek pręta z plastikiem . Na alegro zamiennik 170 zł i działa. Gdy wycieraczka obciera o maskę to lepiej naprawić gdyż pióro potrafi się podstawić i nawet wybić szybę . Pozdrawiam.

Czy mógłbyś opisać, jak zdemontowałeś podszybie, żeby dostać się do mechanizmu wycieraczek?

Z góry dzikuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.