Skocz do zawartości

Nie można wyłączyć świateł postojowych


Silent_bb

Rekomendowane odpowiedzi

Od kliku dniu mam dziwny problem.


Pojechałem na miasto i wszystko było w porządku. Kilka razu wysiadałem i wsiadałem do samochodu.


Później czekałem na żonę, zgasiłem silnik ale nie otwierałem drzwi ani nie wyjmowałem kluczyka ze stacyjki.

Nie wiem czy w każdym jest tak samo ale mając ustawione światła na "auto" po wyłączeniu zapłonu i wyjęciu kluczyka światła postojowe świecą się do momentu otwarcia drzwi.


Jakiś czas później odpaliłem samochód i ruszyłem do domu.

Zauważyłem, że pomimo opcji "auto" nie świeci się zielona dioda na przełączniku i nie działa asystent świateł drogowych i przestało działać doświetlanie zakrętów.


Po powrocie do domu zgasiłem samochód, wyjąłem kluczyk i wysiadłem. Światła postojowe nie zgasły w chwili otwarcia drzwi.

Próbowałem kilkukrotnie ruszać przełącznikiem świateł. Co ciekawe, jeśli próbuję włączyć jedną stronę manetką od kierunków to wtedy wyłącza jedną stronę a druga świeci.


Podłączyłem samochód pod komputer i w module świateł pojawia się błąd przełącznika świateł pozycja 1 i 2, oraz błąd potencjometru jakości, przełącznika przednich i tylnych świateł przeciwmgielnych.


Znajomy również ma E60 z dynamicznymi xenonami i światłami przeciwmgielnymi więc zamieniłem przełączniki. Jego nie działają w moim samochodzie natomiast moje bez problemu sterują u niego.


Jedyne co działa z całego przełącznika to guzik od włączania i wyłączania HUDa.


Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki, naładowałem akumulator, z wiadomych przyczyn odłączałem na noc klemę z akumulatora i niestety nic nie pomaga.

Wczoraj wymontowałem moduł świateł, ale nie widać na nim żadnych uszkodzeń.


W związku z tym pytanie.

Czy to będzie uwalony moduł świateł czy raczej szukać przyczyny w innym miejscu?

Jeśli moduł to czy da się go jakoś naprawić (nie znalazłem żadnego ogłoszenia odnośnie naprawy LM z E60) czy szukać używanego?

Jeśli używany to czy może być starszy od obecnie posiadanego jeśli pasuje do listy: https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/9203082-modul-swiatel/vCU79043. Mój ma numer 61 35 9 137 776

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem drugi moduł pasujący numerami do obecnie posiadanego.

Nic to nie zmieniło i w dalszym ciągu jest tak samo.


Wg moich pomiarów brakuje napięcia 5V, które powinno iść do przełącznika świateł i centralka z tego powodu chodzi w trybie awaryjnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Tak. W moim przypadku winowajcą okazał się przedni czujnik wysokości. Robił jakieś zwarcie i światła nie gasły.

W chwili jak go odłączyłem wszystko wróciło do normy. Nastąpiła szybka wymiana i teraz działa jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.