Skocz do zawartości

[E61] 525d lci poziom oleju


Osskit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam moi mili. Uzytkuje BMW 525d z 2010 roku, z automatem jesli to ma znaczenie. Autko kupiłem 2,5 miesiąca temu, z przebiegiem 111 tys km i wymienionym olejem przy 108 tys. Kupując auto nie omieszkałem sprawdzić i oleju było do poziomu max. Aktualnie auto ma 119 tyś. I żona kilka godzin temu wróciła wcześniej od "mamusi" i oznajmiła, że wyskoczyła kontrolka od oleju. Ale taka informacja pojawiła jej sie dopiero gdy zgasiła silnin pod domem. Spanikowany, poleciałem od razu zobaczyć, z poziomu idrive (zapomniałem o banecie) i wynin na żółto, auto mi "sugeruje" dolanie litra oleju. Po 2 godzinach poszedłem zobaczyć jeszcze raz, gdy silnik troche przestygł i informaja na zielono. Ilość oleju dość mała, ale w normie. Na bagnecie również troszke ponad minimum. Czy jest sie czym martwić? Czy to ja już popadam w paranoje?

Wiem, że napewno nigdzie nie cieknie. Kilka dni temu wymieniałem termostat i mechanik aż sie zdziwił że taki suchutki silnik.


Wiem, że napewno pojawią sie zaraz komentarze na temat mojego przebiegu, ale dam sobie za niego jajka uciąć. Auto ze Szwecji, użytkowane w Szwecji. Z uzupełniona książką, jestem 3 użytkownikiem, z czego dwóch poprzednich to Szwedzi w średnim wieku, kupione w szwedzkim komisie, od Szwedów, przy każdym przeglądzie zapisywany w internecie przebieg i wszystko się zgadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolej albo już wymień na nowy :)


11k km od max do minimum to wypił 1,5-2 litra oleju. Niby nie powinien a jednak.


Tylko nie popadaj w paranoje... to może być tylko turbo, pierścienie, uszczelniacze zaworowe, odma lub po prostu kiepskiej jakości olej silnikowy :cool2:

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.