Skocz do zawartości

[E82 120d] Jaki rozmiar opony na zimę.


Failer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


Mam opony na zimę, Concinentala (chyba, sprawdzę dokladna nazwę potem) R16, 205/55 na zimę, opony po DOTcie są z drugiej połowy 2015 roku, bieżnik dobry, Janusz sprzedałby jako nowe, ale mam z nimi problem. Wystarczy odrobinka świeżego śniegu (3-5cm?) i w niektórych sytuacjach nawet kontrola trakcji nie wyrabia lecę bokiem jak na łyżwach, mimo że nie chce (wiem, dziwne :p)



Niby nic dziwnego (prawda?) ale w tym roku strasznie długo przeciągnąłem zmianę kółek z letnich, więc zahaczyły już o pierwsze śniegi pod koniec listopada, i ślizgały się nie gorzej niż te "zimowe".

(R17, 205/55 przód, 225/45 tył, początek 2017 roku o ile mnie pamięć nie myli)


Próbowałem nawet drastycznie obniżyć ciśnienie do 2.1 przód i 2.3 tył, ale nie pomogło.


I teraz mam do Was pytanie - czy tak powinno być? Nie ukrywam że to moje pierwsze doświadczenie z RWD więc nie mam do czego porównać, wcześniejsze FWD którymi jeździłem radziły sobie na cieńszych i mniejszych kółkach, ale miały miejsce mocy, no i silnik dociskał oś napędowa. A może to ja źle jeżdżę? Nie ukrywam że "udaje" mi się czasem rzucić lekko tyłem (tzn ja nie chcę, samochód sam gubi przyczepność) na zakręcie jadąc jakieś 70-80, i przed zapoznaniem się z lampą ratuje mnie tylko kontrola trakcji i/lub lekka kontra z mojej strony. Czy może te 205 są za małe dla 177km (wersja e82, coupe, nie hatchback) i czy zmienić lepiej te zimówki na jakieś szersze siedemnastki?


Ewentualnie jakie powinno być ciśnienie , bo tabelka na progu nie rozróżnia zimowych a letnich opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Niestety nie dociśnięta tylna oś powoduje że zimówki muszą mieć spory bieżnik żeby dawać radę. Rocznik nie jest zły a jaka wysokość bieżnika. Nie pllecam próbować do iążać piachem tyłu czy cegłami, bo będzie latał jeszcze gorzej. Ja mam 143KM z lekkim chipem i riczne nokiany. Jak normalnie jedziesz jest ok. Wiadomo, że jak sciśniesz to mieli i kontrola trakcji się odpala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, źle się wyraziłem. Opony są z 2015, ale z tego co mi mówił gość które je dorzucał, leżały przez jeden sezon. Bieżnika nie mierzyłem ale wygląda na 6mm, może w porywach do 7. Ale wiek robi swoje, w następnym roku, max za 2 lata pewnie trzeba będzie się przerzucić na coś innego, dlatego długo planowo się zastanawiam się czy nie kupić felg i opon 17tek a te opchnac z felami.


Wracając do tematu, ma ktoś jakis patent z ciśnieniami na zimę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony nic innego, przed sprzedażą e87 jak śnieg sypał to bałem się jechać 40km/h bo miałem już takie słabe opony a samochód latał po całej szosie, nie było mowy o wyjechaniu z podjazdu czy pod górkę bez dobrego rozpędu i nawet z rozpędem były problemy takie że... po przesiadce na F21 kupiłem nówki nokiana wr3 i samochód jak przyklejony do śniegu góry, wznosy, śnieg, lód, ruszanie pod górę w środku drogi z mega wznosem wszystko bez problemu przy rwd i 224km, teraz mam je już 3 sezon i wiem, że będzie to ostani bo już zaczyna częściej trakcja się świecić przy samochodach RWD OPONY TO PODSTAWA, tyle w temacie. :8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.