Skocz do zawartości

Odbudowa E46 ze złomowiska.


brzydal6644

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim


Zakładam ten temat ponieważ kupiłem BMW e46 z 2002r. w opłakanym stanie ale cena była bardzo adekwatna do stanu(co mnie skłoniło do kupa, bo cenę w kilogramach ustalaliśmy. W aucie ogólnie wszystkiego brakowało i nie odpalało, może lepiej napisze co był: Silnik (o tym później), karoseria nie cała, zawieszenia trochę, koła, szyby też nie wszystkie. Później po otworzeniu bagażnika okazało się że tam jest dość sporo części pierdoł.

No i to by było na tyle.



Zawsze chciałem mieć trójkę, no i jest ...

Nie jest to żadne M3 ani E30 ale zawsze trzeba od czegoś zacząć :8)


Bez książki, internetu i forum ciężko takie coś poskładać, pewnie wiecie to dużo lepiej ode mnie bo pewnie nie jeden z Was składał samochody od podstaw. Temat założyłem aby dowiadywać się od Was co? gdzie? jak? po? co? dlaczego? Trochę problemów z tym jest gdyż to moje pierwsze BMW. No i też żeby było trochę więcej motywacji, bo auto stoi od....prawie roku. Matura w tym roku czasu brak. Wiecie ciężkie życie ucznia :D


Dobra co do tego gruza to tak:

Silnik niestety :mad2: N42B20 ( W planach oczywiście SWAP tego bardzo dopracowanego i przemyślanego silnika :D ) - Nie odpalał pogrzebałem troche komputerem synchronizacja EWS DME kupione pompy paliwa no i zagadała.. No ale chodziło tragicznie. Więc remont: wymieniony rozrząd uszczelka pod głowicą i chodzi. Na razie wszystko w porządku. Są problemy z układem chłodzenia był pęknięty zbiorniczek wyrównawczy i nie chodzi do teraz wentylator (sprawa do obadania)

Karoseria - w miarę zdrowa kilka bąbli na klapie i błotnikach. Kolor to schwarz II brakowało szyby trójkącika tył lewy. Dało rade jakoś ją tam wsadzić. Kupiłem już zderzaki M-pakietowe tył komplety przód był do ogarnięcia juz pospawany trzeba pomalować kupić ślizg i też można zakładać.

Lampy- kupione trzeba dokupić slizgi i dowiedzieć się jak są montowane :D

Felgi - jak dla mnie na razie są spoko, pasują do tego autka i są w spoko stanie.

Wnętrza - też nie było oprócz deski rozdzielczej i kierownicy. Kupione... przednie fotele :? Na razie !


Pewnie niektórzy powiedzą ,że ulep i wg. Ale ja nie mam zamiaru nikomu sprzedać tego auta robię ja dla siebie pod siebie. No i dla swojej frajdy. Na forum szukam głownie rozwiązania problemów i porady, ale krytykę też przyjmę. Jak będę miał z czymś problem będę pisał, może prosił o fotki jak coś poskładać czy coś takiego.

Jest to mój pierwszy wątek jeden z pierwszych postów więc prosił bym nie tyle o wyrozumiałość co jakieś porady co i jak tu na forum. Mam nadzieje ,że wszystko jest git z regulaminem.

Pozdrawiam.





Dam jeszcze fotki od razu po zjechaniu z lawety, foteli bo fajne takie rzadkie :lol: No i zderzaka który udało mi sie wyrwać w cenie starej używanej opony od Żuka :mrgreen:


Go8I5t0.jpg


25FddbL.jpg


YdZM6U9.jpg


6CwyNVR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Chyba pasowałoby temat przenieść tu:

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewforum.php?f=159

Bo jakby nie patrzeć to jest pewnego rodzaju galeria.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linki realoem juz widziałem ze to ten drugi pierwszy raz.

Nie wiem czy w tamtym dziale dostanę odp. Na pytania dot.skladania i wg. Narazie chyba wolałbym zostawić to tutaj, jeśli można oczywiście.


No taka nie cała ta złotówka i oczywiście waga w tym stanie :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.