Skocz do zawartości

Chłodniczka Egr


Wojtek1206

Rekomendowane odpowiedzi

Ceny brutto bez rabatu:

Chłodnica spalin 3001zł

Rurki łączące 2szt 2x50zł

uszczelka metalowa 42zł

śruby 2szt ok 30zł


W serwisie mówili że te chłodniczki często padają.


https://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=XA31-EUR-06_2010_F10_BMW_525d&diagId=11_4582#11717823210

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz objaw uszkodzenia chłodniczki ?

Ja nawet nie wiedziałem że mam to uszkodzenie, dopiero na przeglądzie w aso to wyszło.

Po zdjęciu osłony silnika widać było okopcenie - miałem pęknięcie na karbowanym wężyku chłodnicy.

Czasem pojawiał mi się błąd napędu - ograniczenie mocy, podczas diagnostyki na kompie pojawił się jakiś błąd z tym związany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechalem na trasie pokazała mi sie kontrolka silnika wiec sie zatrzymałem i jakoś z głupa sprawdzilem zbiornik od chłodnicy i nie było płynu.Zalałem nowym po przejechaniu 400km musialem wlac nie całe pół litra.Pojechałem do mechanika sprawdził przez zbiornik czy mam spaliny w układzie chłodniczym i wykazało ze tak i odrazu powiedział ze to chłodnica egr.U Ciebie stracił moc pewnie dlatego ze juz była uszczelniona.U mnie jest czysto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem pękniętą rurkę od spalin więc to inne uszkodzenie, nie ubywało płynu ale wydostawały się spaliny.

Odnośnie samej wymiany: przy demontażu chłodnicy może wystąpić problem z odkręceniem śrub od kolektora.

U mnie przez jeden dzień psikali preparatem typu WD40 i dopiero następnego dnia odkręcili. Ale i tak jedna śruba się ukręciła.


Tu jest sprzedawana chłodnica z uszkodzeniem jakie ja miałem :

https://allegro.pl/oferta/chlodniczka-spalin-egr-bmw-f30-f31-3-0-d-7823210-7593061860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.