Skocz do zawartości

stukający zawias klapy bagaznika F30


gelo86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

zacznę od początku:

od około roku jestem "szczęśliwym" użytkownikiem F30, sutko super wszystko fajnie ale juz miesiąc po zakupie coś zaczęło stukać z tyłu. Wizyta w serwisie nic nie wykazała, w związku z czym zacząłem przekopywać forum. okazało się iż problem jest dość powszechny, często nie zidentyfikowany. Dalsze moje decyzje wymiana odbojników oraz amortyzatorów z tyłu (stare miały po 70-75% ale miałem nadzieję że to one stukają, pomimo, że mechanik pukał ale to mi w głowę :) oczywiście jak się łatwo domyślić wymiana nic nie dała. Z czasem zacząłem mniej na to zwracać uwagę, a w okresie letnik jeżdżą na 18" miałem wrażenie że jest ok. Problem powrócił na początku tego sezonu zimowego - na samochodzie felgi 16" (bieda wersja). Tył tłukł się jakby się coś rozleciało - wizyta w BMW ASO - nic, dwa niezależne warsztaty zajmujące się zawieszeniami - nic. Generalnie mega dół i uporczywe stukanie, które jakby się nasiliło :mad2:

Ostatnio światełko w tunelu :twisted: - podczas otwierania klapy tylnej zauważyłem, że lewy zawias jakby jest rozbity. Jazda w bagażniku na chwilę obecną potwierdza diagnozę, a teraz meritum: czy ktoś kiedykolwiek to rozbierał??? Mam wrażenie że trzeba dokręcić tylko jakieś śrubki w okolicy półki tylnej tylko za cholerę nie wiem jak się do tego dobrać i czy potrzebuję jakiś specjalistycznych kluczy?? Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.