Skocz do zawartości

BMW seria 1 e87 check engine, nie opala


Evolva

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Z góry przepraszam jeśli temat już był, ale niestety nie mogę nigdzie znależć info. o sytuacji podobnej do mojej.

Postanowiłam napisać tutaj ponieważ mam nadzieje, że jako doświadczone osoby w użytkowaniu BMW ktoś może podpowie mi co zrobić dalej z autem.

Mianowicie, w sierpniu zakupiłam na terenie Niemiec samochód ( auto jak w temacie czyli BMW e87 1,6 benzyna, 2006 r, 115 KM), oczywiście więcej oczami niż rozumem, wiem mój błąd :mad2: . W tej chwili już wiem jakie są opinie na temat tego modelu , ale cóż jak to się mówi mądry Polak po szkodzie.W czasie jazdy próbnej itp. nie było oznak nieprawidłowości. W kraju zaczęła pojawiać się na niskich obrotach czerwona kontrolka oleju oraz szarpanie, falowanie samochodu. Zmieniony olej filtry, i chwilowo było ok. Około 3 dni temu pojawiła mi się kontrolka check engine na pomarańczowo. Dziennie robię max 20-25 km a czasami mniej więc stwierdziłam, że na początku tyg samochód wędruje do mechanika. Samochód rano odpalił normalnie ale przy wykręcaniu na podwórku nagle zgasł. Światła radio itp. jest na chodzie. Oczywiście odrazu mechanik i czekam na diagnozę, ale jest prawdopodobieństwo ze silnik padł. W związku z tym mam pytanie. Czy opłaca się remontować silnik w tym modelu, który i tak jest wadliwy, czy może lepiej włożyć nowy silnik, a może kupić anglika na przekładkę? A może jednak dać sobie siana i sprzedać w tym stanie który jest? :| Ogólnie auto ma 225 tys przebiegu wizualnie jak i w środku stan super. Czy macie Państwo sprawdzone miejsca gdzie taki silnik można kupić aby mieć większą gwarancje rozruchowa niż silniki z allegro? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi oraz pomoc babie która wzięła się za kupowanie samochodu i ma tego marne skutki :mad2: :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.