Skocz do zawartości

Dodatkowa gwarancja (ubezpieczenie) WAGAS - pytania


h1dd

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


Czy ktoś z Was korzystał z gwarancji BPS przy zakupie auta używanego BMW? Czy z Waszego punktu widzenia jest to opłacalne?


Auto dla którego chcę to dokupić to BMW f31

grudzień 2014

180 000

serwisowane co 30k km

rozrząd ani wymiana oleju w skrzyni jeszcze nie robione


Koszt takiego ubezpieczenia to 2 580 zł, jest szereg elementów, które są wykluczone, ale mnie najbardziej interesuje zapis:

Normalne zużycie eksploatacyjne, w tym elementy ulegające zużyciu oraz materiały pomocnicze oraz wszystkie elementy, które wymagają regularnego sprawdzenia i/lub wymiany w ramach przeglądów okresowych oraz prac serwisowych, np. filtry, świece zapłonowe i świece żarowe, paski klinowe, paski napędowe wielorowkowe, paski napędowe zębate, paski napędowe osprzętu silnika, śruby, pióra i ramiona wycieraczek, płyny eksploatacyjne – chyba, że wymiana jest konieczna w związku z naprawą elementu, objętego ochroną ubezpieczeniową.


Czy to oznacza, że gdy np. pęknie łańcuch rozrządu (którego oczywiście BMW nie przewiduje wymiany eksploatacyjnej) lub gdy skrzynia zacznie szarpać (olej do wymiany, którego BMW też nie przewiduje wymiany) że gwarancja tego nie obejmie? Handlowiec w BMW zapewniał że właśnie ta gwarancja jest po to i że obejmuje powyższe usterki. Powyższa gwarancja wymaga też wykonania przeglądów w ASO co podraża całość inwestycji w tą gwarancję.


I moje główne pytanie brzmi, czy bardziej się opłaca wziąć tą gwarancję czy lepiej dołożyć trochę kasy i od razu wymienić olej w skrzyni oraz rozrząd i olać tą gwarancję? Czy lepiej kupić gwarancje i tak czy tak, a samemu zrobić te dwie rzeczy prędzej czy później?


OWU do poczytania tutaj: https://www.easypaste.org/file/OJRpLlNY/OWU-BMW.Premium.Selection.pdf?lang=pl (żeby ściągnąć za free trzeba wybrać wolne ściaganie z listy)


Dzięki za wszystkie porady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja mam f30 z 2013 320d auto kupiłem w programie premium selection i przy zakupie wynegocjowałem gwarancję na dwa lata. Mój samochód miał 88k teraz 120k. Byłem ostatnio na przeglądzie olejowym i okazało się że padł EGR. Wymieniony w ramach gwarancji - koszt 2700zł. Tak więc uważam że się opłaca. Weż pod uwagę że masz gwarancję na silnik i skrzynię, a to dwa newralgiczne elementy w tym samochodzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy tutaj o dwóch różnych produktach niestety


Auta zakwalifikowane do BMW Premium Selection mają automatyczną gwarancję producenta na 2 lata (chyba jest tam limit, że auto w trakcie zakupu ma 120 000 km przebiegu)


Jest też drugi produkt, dla aut z większym przebiegiem i nie łapiącym się do BMW Premium Selection, i to już jest produkt płatny dodatkowo, nazywa się Gwarancja BPS i jest to produkt ubezpieczeniowy zewnętrznej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.