Skocz do zawartości

E46 318D brak mocy po wymianie podkładek pod wtryskami.


Mareve

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


Potrzebuje waszej porady, ponieważ już nie mam pomysłów na rozwiązanie problemu braku mocy w E46 318D 2003r na VP44.

Oddałem do mechanika na wymianę podkładek pod wtryskami, świec oraz odmy. Po złożeniu auto odpaliło bez problemu lecz okazało się, że podczas wyciągania wtrysku zahaczyło o uszczelkę pokrywy i ciekł oleje przez co musieli znów rozebrać i wymienić uszczelkę pod pokrywą, później był problem z odpaleniem i mechanik poinformował mnie, że pojawiły się opiłki w filtrze paliwa.Auto odpaliło wszystko działa lecz nie ma mocy. Oddałem do innego mechanika który specjalizuje się w BMW, sprawdził wszystko i również nie może znaleźć przyczyny, przepływka nowa, parametry pompy niby ok, turbo, egr działa. Z odpalaniem nie miała nigdy problemu, teraz tez pali bez problemu, silnik pracuje prawidłowo, wtryski sprawdzone i są ok.

Zapomniałbym o jednym jeśli parametr przepływki na komputerze ma mieścić się w granicach 1-16 to u mnie jest powyżej 30 nie wiem dlaczego..., po odłączeniu przepływki wskazuje wartość ok 3, a według mnie powinno być 0. Czy możliwe, że komputer został uszkodzony i przez to wariuje ? Filtr powietrza też był wymieniany przy okazji podkładek pod wtryskami.

Czy jest możliwe, że gdy nie mogli odpalić to przytarła się pompa, ponieważ nie było dostarczane paliwo ? Czy jest jakiś sposób na sprawdzenie ?

Nie jest to totalny brak mocy, najgorzej na niskich obrotach, mam wrażenie również ze na zimnym silniku jest sporo gorzej, nawet podczas ruszania na zimnym muszę dodać więcej gazu, ponieważ zgaśnie.A i komputer pokazuje spalanie 14-17 średnie a wcześniej ok 8-9.


Z góry dziękuje za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Objawy wskazują na pompę vp44, w ista jest jej test, warto go zrobić.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam programu do bmw, podjadę jutro do speca i poproszę żeby to zrobił.Jeśli testy wyjdzie ujemnie to czy to wina mechanika?

Czy jeśli oddam pompę do zrobienia to czy podczas regeneracji będą w stanie stwierdzić czy to z winy mechanika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak nie odpalał silnika bez paliwa w zbiorniku to nie widzę związku z tym co robił.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Teoretycznie jest taka możliwość.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.