Skocz do zawartości

E91 kodowanie otwarcia tylnej szyby bagaznika


pakitko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mistrzów pacjent E91 M47N2 2.0 D 2007r. Chciał bym zakodować znajomemu żeby otwierała się tylna szyba, zamiast całej klapy bagażnika. Czy da się pogodzić obie rzeczy: np 1x klik otwiera klapę, 2 x klik otwiera szybę bagażnika, znalazłem parę wzmianek gdzie szukać lub czego szukać ale nie wiem czy są to dane kompletne, prosił bym o sprawdzenie czy są to poprawne informacje i czy przypadkiem nie trzeba będzie robić kopi modułów, bo kodowanie odbywać się będzie po całym aucie :/. Poniżej zamieszczam info, i będę wdzięczny za pomoc w sprawdzeniu i pokierowaniu mnie w jakich modułach tego szukać . Dzięki z góry za pomoc Pozdrawiam :hi: :drinks: :drinks: :drinks:


Informacje znalezione w Necie

moja podpowiedź szukaj w modułach CAS i JBBF czegoś co zaczyna się od słowa tylna klapa czyli heckklappe



( Nie ma wzmianki w jakich modułach szukać tych wartości

HECKSCHEIBE_ENTR_SENDER_1

nicht_aktiv

HECKSCHEIBE_ENTR_SENDER_2

nicht_aktiv

HECKSCHEIBE_ENTR_SENDER_3

nicht_aktiv

HECKSCHEIBE_ENTR_SENDER_4

nicht_aktiv

otwieranie klapa zamiast szyby

HECKSCHEIBE_ENTRI_INNEN

nicht_aktiv

nie jestem pewny do końca ale wydaje mi się że to )


otwarcie szyby zamiast klapy należy zmienić. Także nie ma wzmianki w jakich modułach zmienić tą wartość

ENTR_HKL_MGL_WENN_VER nicht_aktiv na aktiv,i powinno pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja robiłem to znajomemu programem CARLY. Tam po prostu przestawiasz opcje na ON i tyle. W NCSEXPERT jest to w module CAS i z tego co czytałem to jest to opcja HECKKLAPPE_ENTSICHERN. Jak masz nicht_active to zmieniasz na active, albo w drugą stronę. Poczytaj jak się koduje NCS EXPERTEM. Nie kodujesz całego auta. Zczytujesz moduł CAS do pliku MAN. Następnie edytujesz opcje z szybą i wrzucasz ponownie do CAS. Nie robisz całego auta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.