Skocz do zawartości

Niepokojący odgłos przy włączonej skrzyni E70 3.0 si


Paweł E70

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


Jako, że mój poprzedni wątek został zablokowany ( mam nadzieję, że przez nieczytelny temat ), napiszę jeszcze raz:


Kupiłem E70 3.0 si 2008r.

Nie będę zanudzał, ale jestem pod wrażeniem z jazdy i ogólnego wizerunku auta. Jest to moje pierwsze BMW i chyba przekonuję się do tej marki :D

Jedyne co mnie zaniepokoiło, to niestandardowy szum z komory silnika, wydaje się, że z lewej strony ( nie wiem jak to opisać - jak szumiące łożysko, lub jak delikatne szumienie wibrującej nakrętki na czymś metalowym - może jedno z drugim ). Nie jest to głośny dźwięk, lecz słyszalny w kabinie.

Dzieje się tak podczas gdy jest zapięta skrzynia i naciśnięty hamulec nożny. Kiedy puszczę hamulec i auto się toczy, lekko szumienie cichnie lecz jest, natomiast kiedy dodam lekko gazu całkiem ustępuje.

Jeśli włączę parking praktycznie cichnie całkowicie, a na neutralu słychać nieznacznie.

Dodam jeszcze, że mam książkę serwisową od początku do końca i auto ma przejechane 170 000. Z tego co mówił właściciel w BMW nie zalecali wymiany oleju w skrzyni, on również nie wymieniał - więc nie wiem czy w ogóle był wymieniony... :cry: ale czy to może być przyczyna ?

Miał może ktoś z Was podobne objawy ?

Mam nadzieję, że opis jest w miarę czytelny :)


Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię, tylko chciałem zasięgnąć Waszego zdania, zawsze to lepiej wiedzieć coś więcej.

Myślałem, że może ktoś już miał podobny przypadek.

W poprzednim ( zablokowanym ) poście kolega odpisał, że miał podobny przypadek i zrobił tak ponad 200 000 i nic się nie działo więcej.

Sprawdzę u mechanika i dam znać.

Chyba, że ktoś jeszcze może coś podpowiedzieć to chętnie poczytam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzcie jakie uparte te serwisy. Nie wymieniać oleju w skrzyni. A producent wręcz krzyczy aby po 8 latach lub chyba 100 tyś. wymienić wszystko z olejem. Najpierw zrób pakiet startowy. Wymiana wszystkich płynów i olejów. Nie patrz w książkę serwisową i zapewnienia sprzedającego. Trochę zaboli, ale z tym się trzeba liczyć przy używanym samochodzie. Zobacz jak wtedy będzie się zachowywać skrzynia. Może już filtr jest trochę zasyfiony i olej przekładniowy już nie ma tych właściwości co powinien. Ja swoje też kupiłem z tym przebiegiem i od razu wymiana oleju w skrzyni i silniku, chłodniczy i płyn hamulcowy - potem co 2 lata wymieniam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,


Jadę dzisiaj na wymianę oleju w skrzyni, więc zobaczymy, czy objawy ustaną.

Tylko mam pytanie odnośnie koloru oleju do skrzyni - mechanik powiedział, że jak ściągniemy miskę to będziemy wiedzieli jaki kolor ( czyli jaki rodzaj ) oleju wlejemy. Powie również wtedy czy wymiana będzie dynamiczna czy statyczna. Twierdzi, że jeśli olej nie był zmieniany, to zrobimy statycznie 2 lub 3 razy po 20/30 tyś km. Dlatego w ten sposób, ponieważ jeśli nie był nigdy zmieniany to dynamiczna wymiana eliminuje stary olej a nowy może wypłukać nagary.

Wszystko rozumiem, tylko zdziwiło mnie to, że nie powiedział jaki olej jest dedykowany do tych skrzyń - stąd moje pytanie jaki kolor powinien mieć olej dedykowany do tej skrzyni ? W internecie jak szukałem, to wydawało mi się, że kolor jest bardziej szary ( chyba, że to złudzenie przez bańkę ). W warsztacie mają ponoć 2 rodzaje ZF - żółty i czerwony.

Skrzynia 6 biegowa ZF.


Odnośnie reszty wymian, to w pn. odstawiam auto na wymianę oleju w silniku, moście, dyfrze itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej jest jeden albo ori ZF albo tanszy ravenol 6hp jak zleje stary olej i bedzie smierdzial spalenizna a w misce bedzie wieksza liczba opilkow to szkoda twojej kasy na wymiany oleju.


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nikt nie wylewal oleju to bedzie czarny...olej ma byc do skrzyn 6hp i tyle oczywiscie nowa miska z filtrem...


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.