Skocz do zawartości

Xenony słabo świecą.


deusexe

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w F30 występuje problem z przepalaniem/matowieniem odbłyśników? Zauważyłem, że moje lampy za słabo świecą i nie wiem czy to wina starych (nie wiem ile czasu już żyją) palników czy luster. Zacznę od kupna nowych palników i z tym się wiąże kolejne pytanie: jak zarejestrować kompie palników. Wiem, że trzeba jakś, bo już w E46 jak zmieniłem to miałem błąd o którym się dowiedziałem w serwisie, bo nie były zakodowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w F30 występuje problem z przepalaniem/matowieniem odbłyśników? Zauważyłem, że moje lampy za słabo świecą i nie wiem czy to wina starych (nie wiem ile czasu już żyją) palników czy luster. Zacznę od kupna nowych palników i z tym się wiąże kolejne pytanie: jak zarejestrować kompie palników. Wiem, że trzeba jakś, bo już w E46 jak zmieniłem to miałem błąd o którym się dowiedziałem w serwisie, bo nie były zakodowane.

 

Słabo świecą bo takie masz lampy. Majstrowanie przy nich nic Ci nie da.


A to z tym... "kodowaniem" to jedna z większych bzdur jakie ostatnio słyszałem/czytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Słabo świecą bo takie masz lampy. Majstrowanie przy nich nic Ci nie da.


A to z tym... "kodowaniem" to jedna z większych bzdur jakie ostatnio słyszałem/czytałem.

 


Kodowanie właściwie rejestracja też mnie zdziwiło zwłaszcza, że to było E46, ale fakt, że był błąd xsenonów jest niezaprzeczalny, bo sam widziałem:) a wszystko działało; poziomowanie; spryskiwacze itp.

Ale to chodzi o taki zabieg jak z akumulatorem w F30 jak się zmieni trzeba coś w komputerze zarejestrować... (w tym wątku wspominali: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=163&t=329406&p=2411430&hilit=akumulator#p2411430)

A co do

Słabo świecą bo takie masz lampy
to mnie posmutkowałeś. Fabrycznie są słabe od nowości? Możesz rozwinąć? Zawsze w BMW byłem dumny ze swoich lamp. Tutaj generalnie kąt świecenia (szeroko) jest znakomity, ale coś słabo z jasnością. Soczewki wydają się czyste, ale nie zaszkodzi wyczyścić. Do regeneracji boję się dawać, bo mam doświadczenia pewne... Lampa ojca Focusa MK3 pojechała na zabieg i po regeneracji ledwo się zmieściła na miejscu tak ją na gorąco otwierali, a później sylikonowali, że mocno spuchła... A świeci niewiele lepiej jak nie tak samo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć,


Korzystając z okazji, że mamy już temat dotyczący xenonów to wcisnę się ze swoim pytaniem. :wink:


Orientujecie się ile kelvinów mają oryginalne palniki? (F31 z 2013 roku)

Nie chciałbym żeby barwa palników po wymianie gryzła się z ringami.

Teraz wygląda to b dobrze bo ringi i xenony mają identyczną barwę i nie chciałbym tego zepsuć.


Z góry dziękuję za pomoc!

Pzdr

BMW F31 320d ED (N47T) - Mobil 1 ESP 5W-30 + AR9200

BMW F20 118d (B47) - MOTUL 8100 X-CLEAN+ 5W-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.