Skocz do zawartości

ROF na zwykłe felgi H2?


mirkomz

Rekomendowane odpowiedzi

Wszyscy tutaj piszą, że do Runflatów musi być felga EH2+. Bo inaczej to będzie niebezpiecznie, bo felga pęknie itd. Ale tylko niektórzy producenci opon zalecają lub mocno zalecają takie felgi, m.in. Pirelli. Sprawdzam u siebie, w dopiero co odebranym nowym aucie, zamówionym z ROF - mam Pirelli P7 (oczywiście Runflat z gwiazdką) na felgach... H2. I nie jest to jakiś przypadkowy błąd. Popatrzyłem na różne koła zdjęte z aut i wystawione do sprzedaży i widzę, że taka kombinacja to w BMW (przynajmniej w G30) to obecnie powszechna praktyka. W fabryce nie wiedzą co czynią? A może wiedza na ten temat się zmieniła albo konstrukcja opon?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na stronie Pirelli znalazłem taką informację:


Czy możemy założyć opony samonośne typu run flat na felgi standardowe H2?

Tak, to możliwe, aczkolwiek Pirelli stanowczo zaleca używanie felg EH2, ponieważ gwarantują one lepsze utrzymanie stopki opony nawet, gdy ciśnienie spadnie do zera. W przypadku użytkowania opony run flat z zerowym ciśnieniem na felgach H2, o ile opony samonośne run flat Pirelli są zainstalowane łącznie z systemem monitorującym ciśnienie w oponach (TPMS) lub systemem ostrzegania o ciśnieniu powietrza, opona zachowa cechy charakterystyczne dla opony typu run flat. TPMS jest absolutnie konieczny, aby ostrzec kierowcę, że w oponie spadło ciśnienie.


Moim zdaniem najlepiej uzyskać z BMW pisemne oświadczenie, że może Pan zamontować opony run flat na felgi H2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.