Skocz do zawartości

[e87] 118 d - części na serwis


Bartek22

Rekomendowane odpowiedzi

cześć.

Przy okazji wymiany oleju chciałem zająć się kilkoma tematami, które wyszły przy weryfikacji auta przed zakupem (118d z 2008 roku):

I tak po kolei potrzebuję:

- olej plus filtr - czytałem, że potrzebuję olej 0w30. Prawda to? firma obojętnie jaka? jaki filtr wybrać (firma)? ile oleju muszę kupić?

- amortyzatory przód - kolega polecił mi bilstein b4, to będzie dobry wybór? Czy może lepiej sachs?

- półoś lewy tył - mechanik zauważył przetarcie i stwierdził, że to lepiej wymienić zawczasu

- płyn hamulcowy

- filtr powietrza


VIN auta to WBAUD71020P312953


Czy sklep z forum (czescidobmw.pl) jest warty zaufania? Jakieś rabaty na części można dostać?

Pewnie pytania dla Was są banalne ale wolę się upewnić niż zacznę kupować i potem zrobić coś źle.


Czy z Waszego doświadczenia mechanik znajdzie części w lepszej cenie czy lepiej samemu kupić i zawieźć na montaż?


z góry dzięki.


Pozdrawiam!

Edytowane przez Bartek22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Części z tego sklepu mozesz kupować. Dużo taniej nie znajdziesz. Nigdy nie miałem z nimi problemu. Co do oleju, to poczytaj co i jak. Tematów jest pełno. Dobór oleju masz na każdej stronie producenta i ilość. Zresztą chłopaki z czescidobmw też ci pomogą. Części jak mogę kupuje wcześniej bo jestem pewien co mam. Jak masz zaufanego mechanika to on może kupić, ale ja takiego w moim mieście nie mam:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.