Skocz do zawartości

Wskazniki sportowe a chiptuning?


ricco90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chce aktywowac u siebie wskazniki sportowe ale w niedlugim czasie planuje podnies PS-y. Zastanawia mnie jedna rzecz czy po programie na wskaznikach bedzie widac ze auto ma wiecej PS-ow i Nm? I czy aktywowac wskazniki przed czy po chipie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chce aktywowac u siebie wskazniki sportowe ale w niedlugim czasie planuje podnies PS-y. Zastanawia mnie jedna rzecz czy po programie na wskaznikach bedzie widac ze auto ma wiecej PS-ow i Nm? I czy aktywowac wskazniki przed czy po chipie?

 

Będzie. Czy przed czy po to według własnego uznania.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytaj tunera czy potrafi takie coś zrobić, bo nie każdy potrafi.

Wymaga to przeprogramowania. Wydaje mi się, że aktywowane są wtedy zegary z innej wersji silnikowej (u mnie do 320KM i 400Nm)

W przypadku wskaźnika mocy, wydaje się, że wartości prezentowane są prawidłowo, bo wskaźnik wędruje gdzieś w okolice 200-220KM,

Natomiast wskaźnik momentu pomimo zwiększonej skali pokazuje "stare" wartości 250-270Nm a powinien 300-320Nm.

Nie wiem dlaczego przeprogramowanie jednego się udało a drugiego nie, ale tuner uważa, że nie ma na to wpływu i nie chciał podejmować się poprawki.

Zmiana mocy jest odczuwalna bez zegarów więc raczej oszukany nie zostałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie wartości po aktywacji Ci pokaże dla Twojego silnika, u mnie np. jest to 20d czyli fabrycznie 184km i 380nm wskaźniki sportowe mam z fabryki i wartości na nich to 240km i 400nm, mam auto po chipie 224km i 440 nm i przy km wartości dochodzą do tych 224 ale przy nm tylko do 400 bo tyle mam na wskaźnikach.

Poniżej wrzucam Ci film jak to jest u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Witam mam pytanie odnosnie wskaznikow , aktywowalem wskazniki fakt pojawily sie ale nie dzialaja moze ktos podrzucic czy jeszcze trzeba cos aktywowac czy nie pójdą w ogóle. Kolega z forum mowil ze na niemieckim forum pisali ze jak nie poszly to nie pojda. Ale mam nadzieje ze da sie to ruszyc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.