Skocz do zawartości

Swap bmw 116i


hajor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Naszła mnie myśl, czytałem trochę o tym na forach i pomyślałem, że napisze wontek może ktoś z was robił, słyszał, wie. Mam bmw 116i z 2l benzyną 122km. Chciałbym włożyć diesla m57n2 czytałem, że da rade jest zabawy tylko żaden mechanik nie potrafi mi nawet powiedzieć widełek cen za swapa oraz przełożenie reszty ( sprzęgło, skrzynia etc). Wiecie może kto na terenie śląska robił takie rzeczy wie dzie i pi razy oko za takie coś biorą ? dodam, że myślałem nad kupnem rozbitka z roku 2004-2006. Wiem, że to dużo zabawy lecz to takie moje małe marzenie mieć takie auto. Jeszcze jedno pytanie w tych samochodach 99% to skrzynie automat, da rade dopasować do tego manual ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem nad kupieniem rozbitka i widziałem za około 8-10k. Jeśli nie bedzie na tyle wyeksploatowany to wszystkie części bym przeniusł zaoszczędzając na prawde dużo. Porównywałem ceny kupna samochodu i przeniesienia części oraz kupienia osobnych części po regeneracji to taniej jest w całosci około 30-40% różnicy w cenie, tylko kwestia ile przeniesienie tego wszystkiego kosztuje. Nie tylko silnik turbo i sanki ale licznik pedał gazu etc. sporo roboty narazie mi powiedział 1 warsztat, że by sie tego nie podjął bo się boi, że wtopi bo ponoć przy kompie troche roboty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No musosz praktycznie wszystko oprócz wnętrza przenieść. Elekronicznie aby to odpalić pewnie też lekko nie będzie. okablowanie całe trzeba przenieść razem z modułem CAS. Na twoim kluczyku nie odpali. No centralnie wszystko trzeba przełożyć. Nie dziwie się że nikt się nie będzie chciał podjąć. Najlepiej szukaj jakiegoś pasjonaty po wioskach wkoło miasta, który będzie miał czas i chęci i nie skasuje mega kasy. Jak widzisz jest to do zrobienia, ale kasa wyjdzie masakryczna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.