Skocz do zawartości

[N54] 335i blokada obrotów ? Brak przerywacza


Wojtaas1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nurtuje mnie pytanie związane z blokada obrotów w 335i. Nigdzie nic nie mogę znaleść, auto wkręca się nie dalej niż około 7 tys obrotów , na postoju również nie kręci do końca i nie ma przerywacza. Czy jest jakaś blokada obrotów lub coś w tym stylu ?


Drugie pytanie jest odnośnie skrzyni automatycznej. Po przełączeniu sport/manual i przełączaniu biegów łopatkami , samochód jeżeli kręcę do końca i tak zmieni automatycznie bieg. Czy jest możliwość przeprogramowania , żeby w trybie sportowym po włączeniu łopatek była pełna manualna zmiana biegów by nie zmienił go automatycznie przede mną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten przerywacz to jest to tzw: odcięcie paliwa / odcinka. Każde nowsze bmw ma ustawioną stałą blokadę. Podejrzewam, że jest to zdrowsze dla silnika chociaż czasami zrobił łututu było by fajnei dla wlasnej radochy. Da się zrobić normalną odcinkę niż blokadę stałą. Można też tak to zaprogramować, że będzie Ci zadziło ogniem z rury jak bedzie wydech rozgrzany ale nie możesz wtedy mieć katalizatora.


Co do skrzyni biegów, nie wiem. Nie jestem pewien czy się da to zakodować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten przerywacz to jest to tzw: odcięcie paliwa / odcinka. Każde nowsze bmw ma ustawioną stałą blokadę. Podejrzewam, że jest to zdrowsze dla silnika chociaż czasami zrobił łututu było by fajnei dla wlasnej radochy. Da się zrobić normalną odcinkę niż blokadę stałą. Można też tak to zaprogramować, że będzie Ci zadziło ogniem z rury jak bedzie wydech rozgrzany ale nie możesz wtedy mieć katalizatora.


Co do skrzyni biegów, nie wiem. Nie jestem pewien czy się da to zakodować.

 


Właśnie chodzi o własna radochę :D wiadomo , żeby na P nie pałować i cieszyć się ze jest lutututu ale chodziło mi głównie o przeciągnięcie biegu do odcinku i zmiana biegu dlatego tez pytam o zakodowanie skrzyni. Jest to trochę uciążliwe jak skrzynia zmieni bieg przede mną. Jak zrobić normalna odcinke bo nie kminie trochę. Nie mam kata , mam wsadzone downpipe a wydech cały m performance. Zostały katy środkowe ale wydaje mi się ze po wyrzuceniu środkowych będzie jednak za głośno i nie komfortowo.


Przykładowy filmik łutututu o które mi chodzi. https://www.instagram.com/p/BdFDKH7H5zl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy skrzyni automatycznej nie masz możliwości zmiany tego "samochód jeżeli kręcę do końca i tak zmieni automatycznie bieg". Automat tak ma i nic z tym nie zrobisz. Z tego co czytałem tylko skrzynia dwusprzęgłowa GS7D36SG nie zmienia biegów przy przekroczeniu obrotów.

A co do odcinki po co kręcisz do 7 tysi? Obejrzyj sobie krzywą momentu obrotowego nawet seryjnego silnika i zmieniaj biegi przy maksymalnym momencie a nie przy maksymalnych obrotach. Zyskasz na przyspieszeniu i nie będziesz musiał silnika remontować :)


A co do wututututu to zostaw to dla silników starszej generacji, n54 nie jest pancerny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.