Skocz do zawartości

[E39] aktywacja AUX w navi 16:9 MK4 z DSP


alan987

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pewien problem posiadam E39 z czerwca 2002r.

Wyposażony jest w dużą navi mk4 z systemem audio DSP.

Wersja radia Becker BM54.

Od razu zaznaczam, że przejrzałem masę tematów odnośnie tego auxa ale nigdzie nie znalazłem rozwiązania.

Za monitorem navi jest w oryginalnej wiązce kostka 3pin do AUX. Zakupiłem kabelek do tej kostki podpiąłem elegancko wszystko pasuje, podpinam źródło dźwięku w tym przypadku telefon i po wciśnięciu przycisku MENU na navi nie wykrywa mi opcji aux. Pokazuje w kółko radio>CD>TAPE... bez opcji aux.

Gdzieś wyczytałem że opcja aux była tylko w wersjach po wrześniu 2002r, ale skoro moja E39 posiada wyprowadzoną oryginalną kostkę aux na 3 pin za monitorem to powinno to się dać jakoś ogarnąć tym bardziej że jest to wersja navi MK4 z systemem audio DSP i z najbogatszym wyposażeniem jakie było w E39 więc nie ma bata by ten aux nie dał się zrobić.

Pytanko do was w jaki sposób to trzeba ogarnąć żeby nie zrobić "druta" i wszystko było ogarnięte tak jak ma być oczywiście wykorzystując kostkę 3 pin i zakupiony kabel.

Dodam że mam swój komp diagnostyczny z INPA i umiem kodować ncsem. Nigdzie nie znalazłem w jakim module się to koduje / aktywuje i jaka to komenda jest. Może ktoś to ogarniał i jest mi w stanie pomóc?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka kostka która jest fabrycznie w wiązce za monitorem, na zdjęciu podpięty kabelek który zakupiłem

W monitorze 16:9 nie ma kostki z wejściem na AUX, jest tylko ta czarna mała kostka 3pin


32984758_1906879169344556_8832018460838985728_o.jpg


31093529_1877226085643198_83255883743625216_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kilka filmów na youtub jak wpinali aux w taki sposób jak ty i działało,ale teraz zastanawiam się bo na którymś gość mówił coś o różnych modelach radia(oba to bm54,ale czymś się różniły). Może masz nie to w bagażniku. Sam już nie wiem czemu to nie lata. Edytowane przez Maciej V8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.