Skocz do zawartości

[E93][N54] BMW 335i problem ze skrzynią automatyczna FILMIK


Wojtaas1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam nieciekawy problem z moja 335i. Znalazłem na forum podobne tematy , jednak nie tyczyły się mojego silnika i były jedynie pewne objawy w innych przypadkach. Pewnego dnia przy przyspieszaniu zaczęły się mocne uderzenia jakby z tylu samochodu, pomyślałem , ze może dyfer się kończy. Lecz po spokojnej jeździe na drugi dzień biegi zaczęły się ślizgać , szarpać, byłem pewny sprzęgła - dodam skrzynia automat. Również usłyszałem dziwny świst z okolic skrzyni , narastający z obrotami, również na biegu jałowym. Nie zastanawiając się wymieniłem olej w skrzyni, odpaliłem samochód , pochodził 15min, test. Pierwsza próba wszystko ok, nie szarpało, biegi zmieniało elegancko. Świst ustąpił. Dzisiaj zrobiłem około 50km , auto się dogrzalo , chciałem wyprzedzić i znowu uderzenie - nie tak mocne jak wcześniej ale jest coś nie tak. Stanąłem i znowu słyszę świst z okolic skrzyni. Przy emerytalnej jeździe biegi chodzą elegancko. Doczytałem na forum , ze może byc to zbyt mała ilość oleju w skrzyni ale facet miał ten problem lecz skrzynia pracowała dobrze. Możliwe jest , ze skrzynie uszkodziłem lub sprzeglo padło? Zauważyłem , ze olej silnika jest cały czas na 110C , wcześniej tylko przy wkręcaniu dochodził do 120 , przy spokojnej jeździe raczej były niższe temperatury niż 110C.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dzisiaj stan , był max. Przez jakieś 2h skrzynia chodziła prawidłowo, wycie nie ustąpiło, obstawiam sprzeglo choć nie wiem w co celować. Gdyby skrzynia padła nie byłoby złe później dobrze , a teraz znowu złe. Wycie czasami jest głośniejsze jak się Zaczyna świrować a troszeczkę ustępuje jak jest okej. Nagrałem filmik wycia oraz udało mi się nagrać momwnt kiedy zwariowała i wyskoczył błąd. Miał ktoś podobny problem? Sprzeglo czy stawiacie coś innego? Dwa filmiki , jeden z dźwięku , drugi z jazdy.



Dźwięk: https://youtu.be/_AMROODfMMs


Jazda: https://youtu.be/JMqoQIFuteU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.