Skocz do zawartości

Instalacja systemów pasa ruchu F30


matekBMW

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.bimmerfest.com/forums/attachment.php?attachmentid=514789&d=1434483637


Witam chciałbym zainstalować takie systemy, co trzeba kupić i doprogramować?

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sobie cześć tych doposażeń. Mianowicie LDW czyli system informowania o niezamierzonym przekroczeniu linii na jezdni i FCW czyli system informujący o zbliżającej się kolizji.

Próbowałem znaleźć kogoś, kto mi to zrobi i albo została mi taka cena przedstawiona, ze się odechciało, albo mówiono ze to niemożliwe. Miałem fabrycznie zamontowana kamerę KAFAS i SLI (Speed Limit Info). Potrzeba zakupić panel z przyciskami, w zależności jakie systemy chcemy mieć generator drgań, KAFAS 2 i przełączniki pod kierownice SZL, ale nie koniecznie, ja zrobiłem bez. Co do montażu to zdjęcie poduszki z kierownicy (dwa zatrzaski do przesunięcia srobokretem), nagwintowanie dwóch tulejek w kierownicy, zamontowanie generatorka drgań z modułem w kierownice i podłączenie. Można założyć poduszkę. Panel z przełącznikami podłączamy do wtyczki, która jest przy wiązce włącznika świateł, a jeśli nawet jej nie dali, to możemy podłączyć się trzema kabelkami do wiązki od wlacznika świateł (LIN do obu paneli jest ten sam). I to wszystko do LDW, jeśli chcemy FCW, wykrywanie pieszych, to potrzeba jeszcze KAFAS 2 od auta, które miało zakodowana opcje 5AS fabrycznie. Zostaje tylko kodowanie. Gorzej jeśli nie ma kamerki, to wtedy czeka nas wymiana szyby, zakup kamerki i kabli do KAFAS

Koszty to 150 pln generatorek z modułem w kierownice ( ja kupiłem od f01, chyba wszystkie f serie maja taki sam), panel można znaleźć za ok 200 zł i KAFAS od 200 do 800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Witam

Mam u siebie Kafas2 z rozpoznawaniem znaków SLI i adaptacyjne xenony z asystentem. Interesuje mnie dołożenie ostrzegania przed kolizją oraz wykrywanie pieszych. Rozumiem że muszę znaleźć moduł Kafas2 z auta które miało fabrycznie SLI, HBA, FCW i ewentualnie LDW ? Na coś jeszcze zwrócić uwagę przy szukaniu modułu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.