Skocz do zawartości

e46 320d wysokie spalanie, drgania wydechu


esselu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Panowie nie wiem co jest przyczyną tak wysokiego spalania- mianowicie w mieście pali mi 12-13L :mad2: [lato 18", zima 16" stal] / w trasie ogólnie 6; 7 L /100km, auto e46 320cd 2005 coupe. Auto jakby przymulone - w e90 jakoś lepiej sie zbiera jest żwawsze. Co konkretnie wymieniłem w swoim aucie: 2 termostaty, poduszki silnika, wszystkie filtry i olej, separator oleju, dwumase, usunięte klapki kolektora, egr czyszczony rok temu, nastawnik turbo był naprawiany u Rogera. Wtryskiwacze w INPIE ładnie wyglądają wszystkie na środku wykresu. Błąd wywaliło że mam coś z czujnikiem położenia wałka rozrządu ale sprawdziłem/poczyściłem i błędu nie ma. Przepływomierz nie wywala błędów. Mam problem z falowaniem obrotów - podgrzewacz wody padł. Przy sprawdzaniu turbo zauważyłem olej przy wirniku -uszczelka puszcza olej. Kupiłem drugą, ale jeszcze nie montowałem [pierścień uszczelniający przewodu powietrza]. Wirnik nie ma luzów na boki, wyczuwalny minimalny luz poosiowy (wzdłużny). Drugi uciążliwy problem to drgania wydechu. Szukałem problemu i nie znalazłem. Wymieniłem przy tym: poduszki skrzyni, dwa wieszaki wydechu środkowy i końcowy, plecionka chyba jest dobra. Wybaczcie moją lekką chaotyczność ale to z nerwów :oops: Bardzo proszę o pomoc :cry2: . Edytowane przez esselu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Plecionka jest ori czy była wystawiana? Często po nieumiejętnym dopasowaniu zamiennika właśnie takie są objawy. Przepływomierz dobrze mierzy? Trzeba zrobić live data na 4 lub 5 biegu z gazem w podłodze.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek muszę zobaczyć szczerze nie wiem czy plecionka jest ori. Z przepływki wstawię filmik na dniach. Ktoś ma jeszcze jakiś pomysł na wysokie spalanie/ drgania wydechu [dodam że te drgania są na biegu jałowym przy obrotach +- 800obr]. Ktoś kiedyś mówił że niby reset kompa pomaga przy wysokim spalaniu....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.