Skocz do zawartości

Puściły mrozy samochód gubi olej. 520i


vixa

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Po tym jak puściły ostatnie mrozy samochód z dnia na dzień zaczął gubi olej. Gdy silnik jest zimny i zrobię mały dystans pozostawia jedynie kilka kropel ale po dłuższej jezdzie samochód zostawi już mała kałuże po sobie. Skąd może aż tyle tego lecieć? Czyżby coś z odma? Ostatnio nawet olej poleciał trochę przez korek wlewu bo zauważyłem tłusta smuge. Oraz drugie pytanie bo zamarzlo mi serwo była w nim woda. Od razu je ogrzalem i wypompowalem wodę która w nim siedziała i udroznilem kanały pod nim. Lecz problem jest taki pedał hamulca na początku jest miękki i samochód zaczyna hamować normalnie. Ale w raz ze spadkiem prędkości muszę mocniej dociskac pedał a przy pełnym zahamowaniu jest on strasznie twardy tak jak by nie było wspomagania. ABS działa. Samochod hamuje lecz jak by traci się wspomaganie hamulca po chwili. Z racji że samochód i tak idzie do mechanika co byście obstawiali padło serwo czy pompa podcisnienia? Podcisnienia sprawdziłem palcem jakieś występuje jak przyłoże palec ewidentnie czuć że zasysa powietrze. A nie wiem teraz co kupić.

Edytowane przez vixa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Serwo, skoro było zalane. Wyciek oleju musisz wypatrzyć, zaglądaj od góry i dołu, będzie widać, typowa kolejność: uszczelka podstawy filtra oleju, o-ring rurki bagnetu, uszczelka miski olejowej i pokrywy zaworów.

Dopisz 520i do tytułu.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mieszkam w bloku nie mam dojścia do kanału czy podnośnika a gdzie nie dzwoniłem w okolicy to nie miało terminów. Wypompowalem wodę z serwa bo jak pisałem w ostatnim wątku i tak samochód idzie do mechanika na zakładanie gazu a potrzebowałem przez tydzień jeździć do pracy. Niestety mój mechanik też roboty ma pełno i dopiero teraz bierze auto. Co do serwa mam pytanie bo kupię od razu sprawne i dam mechanikowi razem z samochodem. Lecz na allegro po wpisaniu serwo e39 różnią się trochę od siebie z zewnątrz. Mogę kupić byle jakie serwo z E39 czy identyczne jakie jest u mnie?

U mnie siedzi takie : https://goo.gl/images/15nt3g

A widziałem na aukcjach też serwa które trochę się różniły od mojego jak by cieńsze były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki a tak BTW. Żeby nie robić kolejnego tematu jakie wymiary mają emblematy w Touringu ? samochód mam w ładnym stanie a znaczki jak by ktoś papierem ściernym przejechał. 82/74mm ? w katalogu wymiaru nie ma, a na innym forum podają wymiary których nie ma na aukcjach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przód na pewno 82mm a tył wg mnie 78mm, ale może niech ktoś potwierdzi.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.