Skocz do zawartości

Bmw e39 520i automat


tuchajbej68

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,mam pytanie od ostatniej wymiany oleju przejechałem ok. 5 tyś km i zaczęła się palić kontrolka oil serwis. Czy to nie za szybko?,olej jaki mam to elf 5w40,może zły olej zalałem ,jaki był wcześniej nie wiem,prosze o sugestie w tym temacie.Dziękuję z góry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kasowałeś inspekcję przy tamtej wymianie? Pewnie nie :8)

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś jest nie tak bardziej po stronie elektrycznej bo tam nie masz czujnika lepkości czy czegoś takiego co bada stan przepracowania oleju.

 

Tam komp liczy odpalenia temp w jakiej jeździsz, nie wiem czy obroty silnika, zalicza km przejechane, ale chociaż byś wlal rzepakowy olej to nie będzie Ci to zmieniało spadania cegielek, chyba że w twoim egzemplarzu dodatkowo jest czujnik temp oleju ale to chyba w m power i chyba w v8 występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja inspekcji już chyba z 4 lata nie kasuje :mrgreen: nie jest mi to potrzebne bo wymiana wypadła by po ponad 20tys km

 

Wykazuj jeszcze Raz i sprawdź czy się powtórzy. Przy okazji ktoś bardziej ogarnięty niech napisze czy można zmieniać inpą serwis olejowy.

 

Ja wymieniam po ok 15tys km i tez tak zrób będzie ok. Ja mam od kilku lat czerwoną cegielke i auto jeździ :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W inpa na pewno nie, ale jest ncs i pasoft, w e46 można zmienić, niestety nie sprawdzałem nigdy czy jest taka opcja w e39.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.