Skocz do zawartości

Dziwnie dział. wentylator/panel klimy BMW E39 VIDEO!


matbrzezina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

mam problem z wentylatorem / panelem klimatyzacji w moim e39.

 

Ostatnio rozładował mi się akumulator - prawdopodobnie jest to spowodowane stale działającym wentylatorem. Wentylator pracuje jakiś czas po wyłączeniu auta i uruchamia się tuż po otwarciu drzwi (np. rano) - słychać jak startuje. Przycisk REST nie reaguje na jego klikanie a wentylator działa nawet przy wyłączonym panelu klimatyzacji (jak a filmiku). Czy ktoś wie co jest uszkodzone?

Dodam, że wentylator przy wyłączonym panelu działa również w podobny sposób podczas jazdy autem, wydaje mi się również że zmienia styl pracy zależnie od obrotów silnika...

 

Film zamieszczam poniżej:

 

http://www.youtube.com/watch?v=fqazQnxhRuY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to chodzi główny wentylator (bo na filmie nie wiadomo co chodzi) to masz pewnie do wymiany jeża

 

Chyba że to wiatraczek który jest za tymi kratkami małymi co idzie na czujnik temp to normalne że chodzi. Ale dźwięk to raczej początki zużycia wentylatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za pierwszą odpowiedź @danielxc717.

 

Jest to główny wentylator - dźwięk dochodzi ze środka kolumny, gdzieś ze środka.

Żaden z wentylatorków tych kratkowych nie działa po wyłączeniu auta, tylko zostaje ten dźwięk tak jakby zza radia/ zza panelu klimy.

 

Wysiadając z auta cały czas działa, podczas jazdy działa. Po wejściu rano do auta (po przekręceniu kluczyka) rozpędza się i znowu zaczyna działać. Wyłącza się ale nie mam pojęcia po ilu minutach...

Edytowane przez matbrzezina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OT to by się zgadzało, brakło prądu po 2 tygodniach stania w garażu :)

 

Dzięki serdeczne, szukam jeża :D

 

EDYCJA:

 

czy zamienniki z alledrogo po 69zł są warte inwestowania? Pytam bo tematu zupełnie nie znam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takiej możliwości niestety. A może widać po nim w jakiś sposób że jest uszkodzony? Mogę go zdemontować.

Może na INPIE wyskoczy?

 

EDYCJA:

 

może odłączenie panelu klimatyzacji wykluczy jego uszkodzenie? i wtedy zostanie rezystor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Żadne testy nie mają sensu, jeż do wymiany lub naprawy, choć te często są krótkotrwałe. Pewność poprawnej pracy daje rezystor firmy behr/hella.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też myślałem, że to od tego wentylatorka.

On chodzi jakieś 15min po zamknięciu auta. I startuje po otwarciu drzwi. Dlatego wydaje się, że ciągle chodzi.

Masz garaż, to zostaw otwarte okno i wyjdź z auta. Przyjdź po 30 minutach i posłuchaj czy dalej chodzi. :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,


podmieniłem jeża ale nic się nie zmieniło, po wyjęciu climatronica okazało się że to wina tego wentylatorka jak pisali koledzy wyżej.

Jak go przekręcałem o 90stopni to działał ale nie brzęczał tak głośno (działa 15 minut po zamknięciu auta). W poziomym położeniu brzęczy, więc poleciał na stół operacyjny.

Spróbuje rozkręcić panel i pobawić się z wiatraczkiem.


EDIT:


zrobione, rozkręciłem, nasmarowałem, skręciłem. Jest już cichutko - problem rozwiązany. Dodatkowo ogarnąłem guziki od climatronica bo nie chodziły płynnie. Teraz panel jak nowy. ALE...


Po podłączeniu w aucie panel cliamtronic wszystko podświetla, każdy guzik, wyświetlacz.. Ale nie działa żaden z przycisków. Mam włączony nawiew na nogi, na szybę, ustawioną temperaturę i wydajność ale nie mogę nic zmienić.

Coś źle poskładałem? Gdzie szukać przyczyny (może jest jakaś błaha)? Mam nadzieje nie rozkładać panelu z przyciskami bo ciężko ułożyć te guziki.


Gdyby nie chodził jeden to jeszcze bym poprawiał te guziczki, ale po prostu nie działają wszystkie :mad2:


Miał ktoś z Was taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.