Skocz do zawartości

535d PROBLEM Z ODCIĘCIEM MOCY


PiotrekTPI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Około dwa tygodnie temu podczas wyprzedzania miałem niemiłą niespodziankę w postaci błędu "engine fault! reduced power" silnik wtedy całkowicie zgasł, zjechałem wtedy na pobocze, wyciągnąłem i ponownie włożyłem kluczyk, auto zapaliło bez problemu. Po tym jednorazowym incydencie był spokój do wczoraj jechałem, chciałem gwałtownie przyspieszyć, wywaliło ten sam błąd, silnik stracił moc i zgasł. Od tego czasu mam problem, przy gwałtownym dodaniu gazu wyskakuje mi błąd, silnik traci moc i turbiny nie działają, jeżeli wcisnę gaz naprawdę mocno to dodatkowo silnik zgaśnie, przy delikatnej jeździe błąd nie wyskakuje, silnik się wkręca wyżej i turbiny działają, a napewno mniejsza, bo ją dobrze słychać. Miał ktoś podobny problem, auto e60 535d 2006r 272km? :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dokładnie, do sprawdzenia sterowanie turbin.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie spotkałem się z gaśnięciem podczas przyspieszania, którego przyczyną był wtryskiwacz dający na przelew. Przeładowanie jest jak najbardziej możliwe, ale trzeba to potwierdzić na kompie.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zdechł w ten sposób wtryskiwacz (co prawda piezo... no ale zawsze wtryskiwacz).

 

Ja nie spotkałem sie z gasnacym samochodem po przeladowaniu turbo ;) Owszem... moc straci bo zostanie moze z 60 osiołków pod maską ale nigdy nie zgasnie.

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, problem rozwiązany, auto pod kompa nie było podłączane, na innym forum znalazłem temat, w którym gość miał ten sam problem i identyczne objawy, tam były opisane błędy które on zczytał, między innymi kilka błędów odnośnie ciśnienia paliwa, stwierdził, że po wymianie filtra paliwa spokój. Ja filtr paliwa odkąd kupiłem auto woziłem w bagażniku, bo nie mam kanału, dzisiaj podjechałem do znajomego na kanał, zrzuciłem stary filtr, dmucham w niego, a on w ogóle powietrza nie przepuszczał, a co dopiero olej napędowy, już wtedy wiedziałem, że winowajca został znaleziony, a to że po założeniu nowego "suchego" filtra ten błąd wyskoczył już podczas odpalania, potwierdziło w 100% że problemem było zbyt małe ciśnienie czy niedobór paliwa. Auto po wymianie kręciłem do "samej góry" zero błędów, zero problemów. Problem rozwiązany zerowym kosztem bo filtr miałem. Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.