Skocz do zawartości

System nie widzi niektórych mp3


kinasato

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Orientuje się ktoś, czy plik mp3 musi spełniać jakieś określone wymagania, żeby być widocznym dla odtwarzacza w samochodzie? Nie widzę około połowy plików zgranych na USB. Przegranie zawartości na HDD nic nie zmienia.

System widzi utwory z polskimi znakami oraz cyrylicą, więc raczej nie w tym problem, brakujące utwory nie posiadają żadnych specjalnych znaków.

 

Auto z 4/2017 system professional z H&K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz prawdopodobnie to samo co ja. Z tego co zauważyłem z autopsji chodzi o kompresor użyty do kompresji mp3. Lame jest idealnie odczytywany przez auto, inny a nie wiem jaki nie jest. W moim przypadku utwory, które wiem ze zostaną na pendrive przerzucam do Audio Convertera i kompresuje z Lame. Zawsze działa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem kilka plików mp3 do Audacity i przekonwertowałem przy pomocy Lame. Niestety nic z tego, nadal nie widzi. Jak będę miał chwilę czasu to spróbuje zobaczyć co się stanie gdy przekonwertuje bezpośrednio z cd-audio.

Zastanawiam się tez czy to może nie kwestia tagów, może jest ID3v2.4, którego nie rozpoznaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem spektrum wykresu częstotliwości dla konwersji flac i wma -> mp3 oraz mp3 na mp3. Są niemal identyczne. Konwersja mp3 jaką robi Lame zawiera się w słyszalnym zakresie 20Hz ~ 20kHz, a watpię czy Ty czy ja już w tym wieku słyszymy powyżej 16 tys. Jezeli masz oryginalne 320 i robisz konwersje na 320 jest praktycznie identyczne, nie usłyszysz tego. Gdybys robił z 320 na próbkowanie rzędu 192 lub 128 i odwrotnie to wyjdzie kaszanka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.