Skocz do zawartości

Pierwsze BMW - co kupić ?


Gała222219

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 110
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W utrzymaniu będzie droższe. Nie jakoś bardzo no ale skoro to ma być pierwsze auto...

 

Aczkolwiek relatywnie łatwiej jest kupić dobre E39 niż E46 (w kwocie, o której mówimy), gdyż popyt na piątki jest mniejszy niż na trójeczki.

 

Też nie można popadać w skrajności. Do 20 tysięcy jest całkiem sporo sensownych E46, na mobile.de (już w przedziale 3-4 tysiące euro) do wyboru, do koloru.

A-Z

Myjnia ręczna ● pranie tapicerek ● czyszczenie skór ● doradztwo zakupowe

Ul. Sportowa 6, 55-095 Mirków ok. Wrocławia

536 - 802 - 804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Was załamywać, ale...co sądzicie o BMW z lat 90tych, takich do 7tys.? Za tę kasę nic fajnego nie ma, ford ka to nie dla mnie, żadne fiaty też nie wchodzą w grę. uparłam się na BMW. Tylko znajomi straszą, że bmw to "będziesz mieć wydatki", a szczególnie z przebiegiem ponad 200tys. Proszę o niehejterskie opinie, bo naprawdę się nie znam i uwierzcie, że jesli Wy znawcy bmw powiecie mi, że to głupota to jednak kupię pandę albo inne brzydactwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porównując ceny części np. do fiata, to niestety części do bmw są bardzo drogie, ale porównując do części innych marek premium nie jest źle, części na szrotach jest coraz mniej, używane elementy blacharskie bez szpachli lub rdzy też coraz ciężej dostać

 

utrzymanie bmw kosztuje, ale coś za coś, ile jesteś w stanie rocznie wydać na eksploatacje i ewentualne naprawy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golf to nie moje klimaty, ale dzięki za sugestię. Odnośnie napraw to oczywiście marzy mi się zero rocznie, ale max 500-700 pewnie byłabym w stanie wydać bez frustracji. Taka wymiana silnika wraz z kosztem samego silnika to pewnie z 2tys? A wy ile rocznie inwestujecie w swoje bmw?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku pewnie ponad 10 tysięcy, ale to e60 w e46 miałem dwumas do wymiany (styczeń wydatek 2500) a sprzedałem go koledze po pół roku. Zależnie od roku i grubszych spraw to na e46 od tysiąca (olej filtry klocki etc) do 3-4 tysięcy (zawieszenie dwumas itd) może roczny koszt wyjść. E36 teraz chyba najtańszy w utrzymaniu, ale niedługo zacznie drożeć wszystko jak to było w przypadku e30.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się chyba zdecyduje na e39 i nie mam zamiaru na nie żałować, będzie wszystko na tip top mam zamiar kupić samochód i jeździć nim przez długie lata więc trzeba będzie w nie inwestować i to jest logiczne ;) Ale za to jaka frajda mieć 20 letnie BMW które wygląda lepiej niż nie jeden kilku latek :8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Golf to nie moje klimaty, ale dzięki za sugestię. Odnośnie napraw to oczywiście marzy mi się zero rocznie, ale max 500-700 pewnie byłabym w stanie wydać bez frustracji. Taka wymiana silnika wraz z kosztem samego silnika to pewnie z 2tys? A wy ile rocznie inwestujecie w swoje bmw?

To ja proponuję pandę :? Sama wymiana oleju i porządnych filtrów to 300-400,- a to połowa Twojego rocznego budżetu :shock: koszt silnika to od powiedzmy 1000 do 3000 zależy co będzie pod maską, mam na myśli oczywiście e36, m3 z wiadomych powodów pomijam :mrgreen:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie takie mi się marzyło, dziewczyńsko czerwone i są takie na oto moto ze spokojem w tej cenie. Tak off topicowo to te starsze BMW mają coś w sobie magnetyzującego, bardziej mi się podobają niż nowe (o rany to chyba ja się narażam :) )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.