Skocz do zawartości

E87 118d 2008 Problem z elektryką

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Witam. Może ktoś spotkał się z podobnym problemem albo może ktoś coś doradzi, otóż. Od pewnego czasu pojawia się żółta kontrolka akumulatora, przy zgaszonym silniku po minucie odcina prąd, itd. Byłem u mechanika sprawdził ładowanie, za wysokie, wymieniłem regulator napięcia, nie pomogło, pózniej było gorzej. Nie działała funkcja keyless go, póżniej blokada kierownicy , nie dało się odpalić auta. Myślałem, że po wykasowaniu błędu w casie się uda ale nic z tego. Podejrzewałem jeszcze kleme ibs, bo po odłączeniu któregoś kabla ikona aku się nie pokazywała. Podjechałem do elektronika (na lawecie), uwalony był modył cas i coś tam jeszcze, przeprogramował, wymienił kleme, mówił ponoć że jeszcze ładowanie za wysokie bo w ponad 15v. 1 dzień było okej, odpalam auto na drugi dzień- nie odpali , blokada kierownicy nie puszcza i ikona akumulatora. Teraz nie wiem co robić czy spróbować inny akumulator, ewentualnie alternator ale to chyba też nie to?
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
No skoro masz kleme IBS i daje ci znać ikonką akumulatora że jest do dupy to d tego bym zaczął. To ma tak działać, że auto wie, że ma zaoszczędzić prąd na rozruch i odłącza wszystkie zbędne urządzenia. W INPA możesz zobaczyć jak IBS ocenia stan twojego akumulatora. INPA pokazuje że z 80AH zostało 35% pojemności. Auto kręci bez problemu. Mój jak się zaczęła pojawiać ikonka wyłącza wszystko łącznie ze światłami powitalnymi, START/STOP, grzaniem lusterek, tylnej szyby.

Kodowanie, Konwersja aut na EU z każdym systemem. NCD2. Aktywacja Carplay, Android Auto, usług online.

Opublikowano
  • Autor
No niestety aku jest sprawny, muszę szukać czegoś innego.
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
A co masz w zakładce IBS w INPA. Wchodzisz w silnik, następnie F5 chyba, potem F5 znowu (zakładka IBS). Pod F2 i pod F3 masz informacje o stanie aku, ładowaniu ITP.

Kodowanie, Konwersja aut na EU z każdym systemem. NCD2. Aktywacja Carplay, Android Auto, usług online.

Opublikowano
  • Autor
Nie miałem jak sprawdzić bo auto u elektryka, który mierzył, patrzył i mówi, że to nie akumulator ale nie wiem czy mu wierzyć czy nie, poczekam aż naprawi cas.
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

:duh: :duh: :duh:

Masakra i tyle. Nawet nie jest śmieszne.

Drugi CAS już na remont ? )) Cyrk na kolkach

Nie tam jeździsz , człowiek !

Opublikowano
  • Autor

No mnie nie jest do śmiechu, ciężko jest znaleźć jakiegoś ogarniętego elektryka, zwłaszcza w mniejszej miejscowości, najlepiej to jakby użytkownik samochodu na wszystkim się znał wszystko sobie naprawił.

Kurde no auto chodziło 1 dzień myślałem, że się udało zero błędów, a tu po nocce to samo, jeszcze cholera koła skręcone miałem, ciężko było na lawete władować :p

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Co może być w twoim przypadku - sterownik CA, sterownik PDC, CAS, IBS.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.