Skocz do zawartości

Klima po przerobieniu na automatyczna w E90 2006


jimmy86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tydzień temu kupiłem bmw E90 i jak się okazało po fakcie auto fabrycznie miało klimatyzację manualną. Kupiłem to auto z klimatyzacją automatyczną (klimatronikiem) tzn żeby być precyzyjnym auto ma założony panel od klimatronika. Trochę jestem zły na siebie ze się nie zorientowałem bo jednak co fabryka to fabryka i gdybym wiedział wcześniej to bym chyba szukał innego egzemplarza z oryginalna klima. No ale po ptakach teraz i tutaj mam kilka pytań:

1. Nie mam kratek nawiewu na pasażerów z tylu. Czy przy klimatroniku powinny być czy były tez wersje bez? Jeśli były tylko wersje z nawiewem to czy łatwo będzie taki nawiew domontowac? Rozumiem ze trzebaby dołożyć kanał i kratki wstawić? Coś jeszcze?

2. Chciałbym sprawdzić czy ta klima przerobiona działa tak jak powinna i została zmieniona tak jak należy. Co powinienem sprawdzić? Jakimi elementami różnią się wersje manual i automat poza oczywiście panelem klimy na kokpicie?

3. Czy włączając przycisk klimy (gwiazdkę) w kabinie powinno być słychać załączanie kompresora? Miałem e36 z klimatronikiem i tam było głośno słychać jak coś tam przeskakuje i się klima załącza. Jak w domowych warunkach sprawdzić ze kompresor się włącza poprawnie? Teraz jak jest zimno to jestem w ogóle w stanie sprawdzić ze klima dmucha jak należy? Bo mam tez czarne myśli ze ktoś zamontował tylko panel a klima w ogóle nie działa a to co leci z kratek to zwykly nawiew zimny.

Przy zakupie nie podpinalem auta pod komputer a sprawdzając klime włączyłem przycisk kontrolka na nim się zaświeciła powietrze zimne zaczęło lecieć i uznałem ze jest po prostu sprawna.

Dzięki za wszystkie podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie przerobienie klimy na auto nie jest wielkim problemem, warunek trzeba to zrobić dobrze i znać się na rzeczy. Kolega ma zrobione jeździ już 5 lat i wszystko śmiga.Nie ma tylko wlotów powietrza z tyłu. Poza tym wszystko działa jak fabryka. :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm pewnie nie masz też przełącznika "ciepło-zimno" przy kratkach nad radiem ? A to przydatna rzecz bo możesz sobie ustawić zimny nadmuch na twarz mimo że na klimatroniku jest ustawione full ciepło.

Działa opcja REST?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm pewnie nie masz też przełącznika "ciepło-zimno" przy kratkach nad radiem ? A to przydatna rzecz bo możesz sobie ustawić zimny nadmuch na twarz mimo że na klimatroniku jest ustawione full ciepło.

Działa opcja REST?

Pokrętło ciepło-zimno jest przy kratkach i działa prawidłowo wszystko (u mnie chyba kolejność zamieniona bo nad radiem mam panel klimy i dopiero kratki nawiewu). Przycisk REST również działa jak trzeba:) Jedynie brakuje kratki nawiewu dla tylnej kanapy. Dokładał ktoś z was nawiew na tył? Dużo z tym roboty?

Wyglada zatem na to ze nie ma się czym martwić tylko lac i jeździć mam nadzieje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.