Skocz do zawartości

Czujnik zmierzchu, adaptacyjny xenon.


stanio50

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zgromadzonych.

Mam problem a dokladniej potrzebuje rozwiać swoje watpliwosci. Jak ze przekopalem forumka i nie znalazlem odp zakladam temat.

Pacient e83 maj 2004 2.5 benzyna.

1. Pierwsza kwestia - chciałem w NCS uruchomić swiatla do jazdy dziennej. To akurat nie jest problem ale nurtuje mnie kwestia taka że w pozycji auto na przelaczniku swiatel, po przekreceniu zaplonu swiatla pala się caly czas, zioelna dioda zapala się odrazu, w efekcie nie wiem czy tak sa zakodowane czy czujnik zmierzu nie żyje. Mozna to jakoś sprawdzic w Inpa?

2. Druga kwestia - adaptacyjne światła mijania, jakos nie zauwazylem zeby światła podążały za kolami doswoetlajac zakret. Przy przekreceniu zaplonu uruchamia się poziomowanie (swiatla jadą w dol i w gore) i koniec. Istnieje jakiś sposób na sprawdzenie czy skoczewka się skreca czy stoi w miejscu?

Za wszystkie odpowiedzi dziekuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrętny xenon sprawdzisz choć by w garaży czy przy jakiejś ścianie w nocy, w skrzyni autom. działa tylko przy D, w pozostałych pozycjach przy kręcenia kierownicy światła się nie ruszają. Co do czujnika sprawdź bezpiecznik, u mnie przy wciągniętym bezpieczniku nie działa też czujnik deszczu, te dwa czujniki są połączone i mają wspólne zasilanie.
x3334a545255abac1e52.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam skrzynie manualna, czyli powinno dzialac caly czas tak?

Jezeli czujnik zmierzchu jest polaczony z czujnikiem wycieraczki to zasilanie jest, bo czujnik deszczu działa bezproblemowo.

Co do samego czujnika, jego oznaczenie to RLS 6 923 954 po stronie szyby nie ma zadnego oczka czy cos podobnego jest taka fioletowa powoeszchnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

hej wracając do tematu

bład 00A12F RLSS Wiarygodność czujnika świateł

czy u Was jest podobnie z czujnikiem zmierzchu, który pokazuje następujące wartości w ISTA+ po zasłonięciu O poprawnie, ale przy pełnym słońcu :

CZUJNIK światła słonecznego po stronie kierowcy (zakres 0-ciemne do 1200-jasne, 1024 nieprawidłowe) STAN 56W/m2

CZUJNIK światła słonecznego po stronie pasażera (zakres 0-ciemne do 1200-jasne, 1024 nieprawidłowe) STAN 124W/m2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.