Skocz do zawartości

Światła zwariowały- działają tylko mijania. BMW e39 528


HardyDemon

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Samochód to BMW e39 528i Touring rok 1997.

Dzisiaj odebrałem auto od mechanika (po 5ciu tygodniach) malowałem całe auto.

Przy okazji wpadły mi w ręce lampy xeonon marki DEPO- wyciągnięte a kolegi auta. Moje ori z żółtymi migaczami były zniszczone matowe i błyski wypalone...

Więc lakiernik gdy składał auto zamontował nowe lampy- nie wiem czy one są winne bo pewnie nie, opisuję jedynie całą sytuacje.

Odebrałem auto i wszystko świeciło prawidłowo. Po powrocie z pracy również. Sprawdzałem wszystko. Wymieniłem żarówki w tylnej klapie.

Pojechałem na zakupy. Po zakupach chciałem pokazać koledze jak święcą ringi i już się nie włączyły. Od razu świeciły xenony.

Auto nie reaguje na włączenie migaczy, świateł drogowych, przeciwmgłowych i innych których nie wymieniłem. Co dziwne a chyba istotne zmiany są również w kokpicie. Mianowicie, nie działa żadne podświetlenie NIC. Anie zegarów, konsoli etc. Ciągle świeci się natomiast lampa podświetlenia wnętrza (nad lusterkiem), Samoczynnie się nie gaśnie. Muszę zrobić to manualnie.

 

Pomocy co to może być? co jest przyczyną co zrobić? Nie miałem auta 5 tygodni a jutro do pracy nie mogę nim jechać... nie jestem załamany, jestem po prostu wkurzony.

"Nowych" lamp nie mogę oskarżać bo u kolegi jeszcze wczoraj świeciły prawidłowo.

Dodam jeszcze, że lakiernik wymieniał mi klapę bagażnika. Wiec wiązka też była wymieniana... Ale wszystko działało do samego wieczoru...

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

Nie ważne gdzie ważne czym:) BMW- Będziesz Musiał Wyprzedzać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie było u Ciebie ulewnego deszczu? Bo masz objawy zalanego modułu świateł. Do przeczyszczenia/wysuszenia, ewentualnie naprawy.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co nie było ulewnego deszczu, chyba, że lakiernik po pomalowaniu całego auta mył je w jakiś specjalny sposób i doszła tam wilgoć.

 

Gdzie znajduje się ten moduł? Chciałbym go odszukać i jak najszybciej wymienić...

 

Dzięki za odpowiedź.

Nie ważne gdzie ważne czym:) BMW- Będziesz Musiał Wyprzedzać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Możliwe, że zalał, jest po stronie pasażera, w nogach, po prawej stronie, przy drzwiach

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakiernik dość dokładnie mył samochód i to właśnie pod maską również. Dość obficie, wiec prawdopodobieństwo rośnie.

Załóżmy, że jeszcze dzisiaj dam radę go znaleźć i co wyciągam go, suszę czy jakie inne jeszcze naprawy mogę próbować zrobić?

Może kolego jeszcze poszukać bezpieczniki albo przekaźniki?

Choć mało prawdopodobne przekaźnik mógł narobić tyle dziwnych sytuacji jak właśnie brak świateł na zewnątrz, podświetlenie wnętrza i inne podobne...

Nie ważne gdzie ważne czym:) BMW- Będziesz Musiał Wyprzedzać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wyjmij, wysusz, przeczyść styki i testuj. Jak nie podziała to daj go jakiemuś elektronikowi, niech rzuci okiem.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odpiąłem klemy na czas obiadu i jak wróciłem podłączyłem to wszystko śmiga. Póki co będę obserwować. Chyba, że znów się wykrzaczy. Ale to pewnie masz racje z modułem bo doczytałem, że on ma takie objawy kiedy się go zresetuje to śmiga... nie kiedy już na stałe a nie kiedy tymczasowo...

Pozdrawiam...

Nie ważne gdzie ważne czym:) BMW- Będziesz Musiał Wyprzedzać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.