Skocz do zawartości

E90 N46 318i 2006 Bardzo szarpie na ciepłym silniku


Luker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niestety kolejny problem

E90 N46 318i 2006

Problem polega na tym, że jadę sobie dzisiaj autostradą 120k/h na 6 biegu ok 20/25 km od domu kiedy zacząłem zjeżdżać z autostrady to redukcja na 3 to auto za parę chwil zaczęło szarpać tak dosyć dosyć. Ten sam problem miałem jakieś 2 tygodnie temu tylko że nie na autostradzie tylko na normalnej drodze. Po 20km kiedy zatrzymałem się na światłach to nie dało się praktycznie ruszyć bo tak szarpało. Byłem wtedy u mechanika i nic nie stwierdzono na kompie. Podczas szarpania nie świeci nic na monitorze ale pomaga włączenie DTC (tak kiedyś polecił mi zrobić jakiś gościu) wtedy nic nie szarpie i jedzie normalnie. Po zgaszeniu auta i odpaleniu go ponownie problem powraca za jakiś czas ok 15 min i znowu szarpie.

 

Prawie rok temu miałem problem z czujnikiem ABS w lewym tylnim kole. Czujnik był kupiony Nowy firmy TRW i było dobrze. Ostatnio patrze tam a ten czujnik jest lekko przytarty więc podłożyłem pod niego podkładkę aby dalej nie ocierał ale nie wiem czy to ma jakiś związek.

 

Miał ktoś taki przypadek ? Bo nie znalazłem :( A trzeba to zrobić bo to normalne nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to czujniki są problemem, to powinna Ci mrygać kontrolka od trakcji podczas tego szarpania.

W ISTA (w INPIe z tego co kojarzę też) można sprawdzić prędkość obrotową na poszczególnych kołach - wtedy będziesz wiedział, który czujnik jest problemem.

Niestety dopiero jak czujnik padnie zupełnie i będzie przerwa w obwodzie to pojawi się błąd na kompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie tylko dlaczego dzieje się tak na po przejechania jakiegoś dystansu (ok20km+)

Po mieście jeżdżę normalnie i nic się nie dzieje. Bardzo dziwne

Dzisiaj wyświetliła mi się ikona przebitej opony ale podjechałem na stacje, dobiłem zresetowałem i narazie jest git.

 

Wpieprzyłem się na taką minę z tym autem ze masakra :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.