Skocz do zawartości

F30 320d problem z DPF?


michalpl7

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

byłem na przeglądzie ( nie ASO ) i na komputerze w programie diagnostycznym ( bodajże Delphi? ) wyskoczyło mi, że mam taki błąd:

 

244800: Informacja z systemu cząstek stałych: Ograniczone działanie filtra cząstek stałych, pozostały dystans

- Stały

Skasowanie tego błędu nie pomogło i w dalszym ciągu występuje.

 

Model auta: 320d F30 2012r. automat z fabrycznym Power Kitem - obecny przebieg 214'000 km

 

Jeżdżę głównie w trasie 40 km dziennie w jedną stronę ( ok 80-100km dziennie ), może bez szaleństwa ale raczej go nie zamulam. Ostatnio trafiły się nawet przeloty autostradami gdzie na pewno miał dogodne warunki do przepalania. Auto rzadko jeździ w korkach.

Nie pojawiały mi się żadne kontrolki informujące o problemie z DPF natomiast wydaje mi się, że zaczął mi minimalnie więcej palić ( szczególnie podczas bardziej dynamicznej jazdy ).

Pytanie co najlepiej zrobić?

 

1. Czy wystarczy zmienić styl jazdy na bardziej dynamiczny lub też trzymać obroty >2-3 tyś jadąc ze stałą prędkością >50-60 km/h. Chyba, że to w ogóle nie ma sensu?

2. Może jednak lepiej dać auto do przepalenia tego filtra?

3. Demontaż i czyszczenie chemiczne?

 

Ktoś mi także sugerował, że problem może mieć głębsze podłoże ( EGR, przepustnica, etc... )

 

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostano jak robiłem serwis w ASO (przebieg 235tys) to dostałem info ze zbliża sie wymiana DPF. Zero błędów , ale BMW zaleca wymiana DPF przy ok 200-250tys km.

Wycenili usługę na 2 tys euro (ASO w NL). Upewnij sie ze na 100% masz problem z DPF a nie ASO chce zarobić na Tobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.