Skocz do zawartości

[E39/523i/96r] Trzecie światło stopu - topi się oprawka


sandworm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kiedyś od temperatury stopiła się oprawka żarówki od trzeciego stopu (nie dało się wyjąć żarówki z oprawki).

Kupiłem w ASO (ok 30zł) i po około roku zauważyłem że znowu jest trochę przytopiona przy styku z żarówką (przy bocznej blaszce).

Żarówka jest 21W (tak jak na rysunku z realoem).

Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam wersję z niestykającą blaszką. Wyjmij żarówkę, dognij blaszkę i będzie dobrze. Jak wsadzisz gotowca LED to pewnie nic nie pomioże, bo plastik nie topi się od temperatury żarnika, tylko od iskrzenia przy nóżce żarówki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a iskrzenie czym jest spowodowane?

spowodowane jest obciążeniem, żarówka pobiera 21W, led prawie nic, więc co ma się grzać? Poza tym 3 światło stopu na ledzie, to szybsza reakcja kierowcy za Tobą, zapala się zdecydowanie szybciej, kiedyś ich nie było, teraz nawet jak auto ma klasyczne żarówki w lampach, 3 stop jest ledowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iskrzenie jest spowodowane słabą siłą docisku blaszki do trzpienia żarówki i małą powierzchnią tego styku, a nie obciążeniem. Tak samo będzie iskrzyło niezależnie od tego czy żarówka pobiera 21W czy 1W. Ja nie chcę przekonać kolegi do wyboru takiej, czy innej żarówki, tylko do poprawienia jej mocowania i punktu styku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie masz racji kolego, jeżeli Twoim zdaniem nie ma żadnej różnicy dla tej blaszki czy będzie przenosić prąd 20W czy 1W, to równie dobrze tym tokiem rozumowania, można też podłączyć 200W, to się dopiero zaiskrzy! Tyle że im większy odbiornik dla tych styków, tym szybsze utlenianie i ich wypalanie. Jeżeli kolega "sandworm" ma już oprawkę zmęczoną czasem i poupalaną, jedynym ratunkiem to jej zmiana, lub podmiana odbiornika, który nie wymaga tak dużego obciążenia tych styków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.