Skocz do zawartości

E36 Cabrio problem z pólautomatycznym dachem


SoCraZy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W ostatnim czasie kupiłem e36 cabrio, dach półautomat, kilka godzin temu jeszcze działał :cry2: :cry2: . Sam go zepsułem, z własniej głupoty :mad2: a mianowicie, odpiąłem silnikczki (dzwignią pod kanapą, nie wiedzialem od czego to a moja ciekawość by mnie zabiła gdybym nie sprawdził), coś sie stało, slyszalem trzask. No ale nic, chciałem rozłożyć dach, słyszałem jak silniczki w bagażniku pracują, ale nic sie nie działo więc próbuje dostać sie do bagażnika, a tu nic, zamek nie działa, okazało sie ze miałem nie domkniętą pokrywe od dachu, przytrzymałem ją ręką i otworzyłem bagażnik. Dostałem się do silniczków i hmm, odpięte to wcisne, tym bardziej ze wskoczyły bez mniejszego problemu. Zamykam bagażnik próbuje złożyć dach, klikam przycisk, ale nic sie nie dzieje, musiałem docisnąć pokrywe dachu aby wogóle coś zaczeło sie dziać. Jedną ręką dociskam pokrywe, drugą przycisk od zamykania dachu, słyszę silniczek i zero reakcji, nagle coś strzeliło i cisza, silniczek również się zatrzymał. Zaglądam do bagażnika a tam blaszka do której podpięte jest cięgno od pokrywy jest dociśnięta na siłe do karoseri samochodu ( dociągnięta na siłe). Zero reakcji na przycisk, nic nie działa nic sie nie dzieje.. Rozkręciłem te blaszki które naciągają linki od zamku i otwieraja zamykaja pokrywe ( imbus 4 bodajże ) i zwolniłem to, aby nie było aż tak naciągnięte. Sprawdzam jeszcze raz ale nadal zero reakcji i teraz pytanie co się stało? Spalilem silniczek ? Jest możę jakiś bezpiecznik? moduł mógł sie spalić ? Co pierwsze sprawdzić i jak to zrobić ? Ewentualnie gdzie na podkarpaciu (okolice Jasła Krosna) jest jakiś mechanik/ elektryk od takich rzeczy ? :) Nie ukrywam zalezy mi na czasie bo nawet pokrywy nie mam jak domknąć :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://i67.tinypic.com/2pqt6jk.jpg

Tutaj dach pisze R1 a na innym forum gdzieś widziałem, że pisało f7,f27,f43 i "f49 przy akumulatorze"

a przy aku jest jedna klema głównego zasilania która idzie prosto pod maskę i drugie jest wpięte jakieś 2 przewody na 1 bezp które idą tunelem na narty, pod kanapą i pod tapicerke (podłogę) i pozniej nie rozbierałem bo za dużo zabawy. Ktoś może wie od czego to ? dodam ze jest tam tylko zasilanie bez masy.

Które to bezp? Czy może sprawdzać każdy po kolei ?

Edit: w jaki sposób sprawdzić przekaźniki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.