Skocz do zawartości

Elektryka drzwi w Coupe


komanek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niedawno kupiłem E36 Coupe. Problem tkwi w tym że przy otwieraniu drzwi powinien występować skok szyby niezależnie od tego czy załączony jest zapłon czy nie, a w drzwiach kierowcy niestety tego nie ma :(. W drzwiach pasażera wszystko jest ok, natomiast lewa strona działa czasami od niechcenia i tylko przy włączonym silniku. Drugim problemem jest to, że seryjny alarm też nie zawsze działa. Rozebrałem drzwi żeby sprawdzić wiązki i nie znalazłem ani jednego nawet najmniejszego przetarcia na żadnym przewodzie. Moje pytanie jest następujące, czy problem może tkwić gdzieś indziej niż w drzwiach i na jakiej zasadzie wogóle działa ten skok szyby?

z góry dzięki za pomoc.

pozdro[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 100 % masz zabrudzony mikrostyk ktory znajduje sie przy zamku w dzwiach, musisz zdjac boczek, tapicerke drzwi, odkrecic trzy sruby ktore trzymaja zamek (dwie teraz widzisz jedna bedzie pod tapicerka), niemusisz wyjmowac tego zamka poprostu na dole ida do niego dwa kabelki i to jest ten mikrostyk musisz go wyjac i przeczyscic ewentualnie kupic nowy. robilem to oststnio w mojej coupe i wystarczylo tylko przeczyscic i teraz juz jest ok

 

mikrostyk to 13 na tym rysunku a trzyma sie na blaszce 12 i jest w dolnym prawym rogu zamka patrzac po na ten rysunek

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=BE51&mospid=47425&btnr=41_0939&hg=41&fg=40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.